Закарпатська рада захисту прав пацієнтів та лікарів оголошує початок діяльності (ФОТО)

15
1

У середу, 2 жовтня, об 11.00 в Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція, головною темою якої стало створення Ради захисту прав пацієнтів та лікарів на Закарпатті.

Заслужений лікар України, кандидат медичних наук, протоієрей Степан Біляк, перш за все, презентував Статут Ради.

Він розповів, що настали такі часи в медицині, коли треба захищати права як лікарів, так і пацієнтів. Хорошим прикладом може послужити останній випадок з хлопчиком, котрого з серйозною кровотечею відправили в іншу лікарню. Втім, захисту також потребують і лікарі, адже бувають випадки, які зачіпають і їх інтереси.

Подібна рада була створена ще в 2002 році на всеукраїнському рівні, але вона не отримала належного розвитку. 

На даний момент громадська організація «Рада захисту прав пацієнтів та лікарів» вже створила свій статут.

«Мета нашої організації зрозуміла. Це сприяння збору та поширенню інформації, сприяння підвищенню якості медичної допомоги шляхом проведення незалежних експертиз обладнання, професійного  рівня лікарів тощо».

Механізм надання допомоги буде наступним: людина стикнувшись з проблемою зможе звернутися за консультацією чи допомогою до Ради,  офіс котрої  знаходиться в Духовно-медичному центрі за адресою Ужгородський район, с.Минай, вул. Широка, 2.

Телефон для звернень  050 53 43 843

Всі, хто буде звертатися усно, письмово чи по телефону отримає всю можливу допомогу . Матеріали про діяльність Ради також будуть публікуватися у газеті «Карпатська Україна. Красне Поле». Якщо лікарі будуть знати про це, то імовірно більш уважно ставитимуться до хворого і знатимуть, що є хоч якийсь контроль і боятимуться розголосу

Раду підтримує вже близько 12 лікарів. Також сильна підтримка є з боку УжНУ, зокрема  медичного та юридичного факультетів. 

Необхідність у створенн Ради виникла тому, що сьогоднішні умови не сприяють підвищенню якості професійних навичок лікарів. За словами, пана Біляка лікарі навіть умудряються не ходити на мінімальне підвищення кваліфікації. Вони банально приносять довідки про відвідування курсів і продовжують виходити на роботу.  Одна з основних проблем тут - це затратність курсів підвищення кваліфікації. Зрозуміло, що держава це не спонсорує, тому лікарів в якійсь мірі можна зрозуміти.

В нашій державі повинна також проводитися експертна оцінка за скаргами, наданими пацієнтами. Згідно неї надаються зауваження на ті речі, які були зроблені непрофесійно. Прикладом може послужити одна жінка, котра за 2 роки пройшла 7 операцій і жодна з них не була їй необхідною.

В склад комісії, котра проводить експертну оцінку слід буде вводити представника Ради, щоб уникнути суб’єктивних оцінок, адже у випадку цієї жінки комісія прийняла рішення про те, що її лікували правильно.

Рада також буде відстоювати право пацієнтів на безоплатне медичне  лікування, адже не кожен пацієнт має можливість навіть віддячити, не те що оплатити кошти, які буквально вимагають медсестри і тому подібне.

Проводитиметься також активна робота щодо виховання почуття власної гідності, адже потрібно змінювати мислення пацієнта.

Наостанок пан Біляк зазначив, що через його діяльність почався «наїзд» не лише на нього, але і на його сина, котрого обіцяли звільнити за певний час, якщо він дотримуватиметься такої ж активної позиції, як і його батько.


Мукачево.net
 


 

Коментарі

П
Пацієнт

надіюся пане Біляк Вас так легко не залякаєш, тримайтеся і Ви і син.

Читайте також