9 квітня 2012 року Закарпатська обласна організація Всеукраїнського об'єднання "Свобода" розпочала збір підписів громади Боржавської Долини на підтримку вимоги до міністра інфраструктури України та голови Закарпатської обласної державної адміністрації вжити невідкладних заходів, аби негайного припинити руйнування Боржавської вузькоколійної залізниці.
Подаємо текст заяви повністю:
"Попри заяви органів державної влади всіх рівнів про те, що Закарпаття є туристичним краєм, український соціум спостерігає абсолютно протилежні процеси в цій галузі. Прикладом руйнівної діяльності чиновників є ситуація, що склалася довкола Боржавської вузькоколійної залізниці, яку збудували ще за часів Австро-Угорщини 1908 року. Вона пережила дві світові війни, однак не витримала "державницького" господарювання в самостійній Україні. Сьогодні за мовчазної згоди центральних та місцевих органів державної влади нещадно руйнують єдину вцілілу вузькоколійну залізницю в Закарпатській області.
До 1992 року на Боржавській вузькоколійній залізниці перевозили безліч вантажів – промислові вироби підприємств Іршавського району, вугілля, деревину тощо. Окрім цього вона слугувала соціальним транспортом – пасажири мали змогу добратися з с.Кушниця до м.Берегово, Виноградів, Іршава. Проте починаючи з 1998 року, мотивуючи збитковістю її утримання, "Укрзалізниця" розпочала демонтаж вузькоколійної залізниці. Варто зазначити, що будували колію за кошти місцевих громад, отже історично саме громада є її власником. Незважаючи на те, що територіальна громада попередньо заявила про свою готовність прийняти у комунальну власність вузькоколійну залізницю Іршава – Приборжавське – Кушниця і Іршава – Ільниця разом із основними засобами, які забезпечують її діяльність, вже 2008 р. продали, і відповідно розібрали відрізок Іршава – Ільниця. Опісля Фонд державного майна України в Закарпатській області запланував виставити об'єкт державної власності групи А – відрізок Приборжавське-Кушниця – на аукціон. Депутати Іршавської районної ради, де більшість – представники Партії регіонів та "Єдиного центру", підтримали збереження цієї історичної пам'ятки. Однак ці звернення так і залишилися пустими деклараціями, а об'єкт державної власності включили до програми приватизації шляхом продажу на аукціоні для подальшого демонтажу.
У травні 2011 року на повторному аукціоні регіональне відділення Фонду державного майна України в Закарпатській області продало під демонтаж залізничну вузькоколійку довжиною 15 км. Переможцем аукціону стала фізична особа − підприємець з Луганська Анна Светлічна, яка викупила цю ділянку лише за 410 743 грн. (хоча за простими підрахунками ціна мала б обраховуватися сумою з шістьма нулями!). Сьогодні, всупереч волі громади, цей підприємець демонтує залізничні колії.
Жителі сіл гірської частини річки Боржава, зокрема таких, як: Лисичево, Бронька, Суха, Кушниця, Довге, – потерпають від безробіття та змушені шукати роботу на чужині. Вважаємо, що введення в експлуатацію Боржавської історичної залізниці та її подальше функціонування довели б її економічну доцільність, адже вона зможе бути корисною в галузі туризму та забезпечить краян необхідними робочими місцями. Слід зазначити, що залізничний транспорт – одна з важливих базових галузей економіки України, що забезпечує її внутрішні та зовнішні транспортно-економічні зв'язки та потреби населення у перевезеннях – знаходиться під спеціальною правовою охороною держави у відповідності до Законів України "Про транспорт" та "Про залізничний транспорт".
За останні роки громадські активісти Боржавської Долини намагаються врятувати цю історичну пам'ятку та привернути увагу влади до неї. Але ці спроби місцева влада відверто ігнорує. В той же час в гірському регіоні вузькоколійку майже знищили. Всеукраїнське об'єднання "Свобода" солідарне з позицією місцевих громад та низки громадських організацій, зокрема "Боржавської ініціативи", щодо збереження вузькоколійки. Тому, зважаючи на бездіяльність влади, звертається до небайдужих жителів Боржавської Долини (мешканців сіл Лисичево, Кушниця, Бронька, Суха, Довге, Приборжавське) для того, аби підтримали вимоги до органів державної влади та їхніх посадових осіб:
- вжити невідкладних заходів задля негайного припинення руйнування Боржавської вузькоколійної залізниці;
- притягнути до відповідальності посадових осіб, винних у руйнуванні вузькоколійки;
- негайно розробити комплексну програму заходів відновлення Боржавської вузькоколійної залізниці як історичної пам'ятки, привабливого туристичного та економічно-продуктивного центру, який зможе забезпечити роботою місцевих мешканців".