Закарпатська влада ініціює будівництво нового пункту пропуску

12
0

Вигідне географічне розташування Закарпатської області позитивно впливає на розвиток транскордонного співробітництва з прикордонними регіонами сусідніх країн, в тому числі з Підкарпатським воєводством Польщі.

Але відсутність прямого сполучення між Закарпатською областю та Підкарпатським воєводством унеможливлює розвиток сталого та ефективного партнерства між органами влади та самоврядування, іншими зацікавленими у розвитку співпраці сторонами по обидва боки кордону у повноцінному використанні наявних тут природних та культурних туристично-рекреаційних ресурсів. Як наслідок, спостерігається економічний та культурний занепад цих територій, високий рівень безробіття.

Виправити це становище у значній мірі могло б відкриття пункту пропуску «Лубня-Волосате» на українсько-польському кордоні. Про це говориться багато років, але справа не рухається з місця. У зв’язку з цим Закарпатська обласна рада виступає ініціатором розробки та реалізації проекту «Покращення соціально-економічного розвитку та привабливості прикордонних регіонів України та Польщі через розвиток інфраструктури» в рамках Програми ENPI Польща-Білорусь-Україна 2007-2013. Йде пошук належних партнерів з польського боку.

Необхідність даного проекту зумовлена, з одного боку, наявністю великого бажання органів місцевого самоврядування та існуючих потреб населення прикордонних регіонів Закарпатської області України та Підкарпатського воєводства Польщі щодо розбудови на закарпатській ділянці українсько-польського кордону пункту пропуску «Лубня-Волосате» і відсутністю протягом значного часу погодження щодо зазначеного питання профільними державними установами з іншого боку.

На переконання керівництва Закарпатської області проблема розбудови «Лубня-Волосате» може бути вирішена через проведення додаткових спільних українсько-польських досліджень, розробку рекомендацій та фінансово-економічного обґрунтування щодо визначення оптимального рішення для існування цього пункту пропуску.

Відкриття такого пункту пропуску сприяло б доступу польських громадян до значного туристично-рекреаційного ресурсу прилеглого до кордону Великоберезнянського району Закарпаття та соціально економічному розвитку його населених пунктів.

Сьогодні під керівництвом в.о. першого заступника голови обласної ради Василя Брензовича відбулося засідання робочої групи за участі експертів Міжнародної асоціації інституцій регіонального розвитку «МАІРР», представників митної служби, служби автодоріг, органів місцевого самоврядування Великоберезнянського району, на якому обговорено концепцію проекту, його основні заходи та завдання його учасників щодо підготовки відповідних документів.

Метою проекту є здійснення аналізу та інвентаризації прийнятих рішень, формування спільного підходу до вирішення проблеми сталого розвитку та доступності територій Великоберезнянського району і повіту Леско. Проектом передбачається залучення провідних експертів до участі у роботі робочих груп та експертна робота природоохоронних фахівців та провідних екологів, представників митних та прикордонних служб, дорожніх служб по обидва сторони кордону. В ході проведення дослідження відбудеться обмін досвідом, будуть проведені спільні консультації та конференції, щодо існування подібних пунктів перепуску на інших зовнішніх кордонах Європейського Союзу. По обидва боки кордону буде вивчена можливість та розроблені спільні плани дій, здійснено аналіз та підготовлено рекомендації вищим державним інстанціям обох країн щодо відкриття пункту пропуску «Лубня-Волосате», розроблено техніко-економічне обґрунтування розвитку тут прикордонної інфраструктури.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також