Звернення депутатів обласної ради до Кабінету Міністрів України щодо облаштування пунктів пропуску на Державному кордоні України з Угорщиною було прийняте сьогодні, 7 березня, на сесії обласної ради.
У ньому Кабінет Міністрів України просять допомогти із облаштуванням пунктів пропуску на Державному кордоні України з Угорщиною, а також розбудовою інфраструктури, котра безпосередньо межує з кордонами, адже угорська сторона аналогічні дії вже давно зробила. Більш детально про це у самому тексті Звернення.
Звернення також надішлють до народних депутатів України від Закарпатської області для сприяння у вирішенні порушених у ньому питань.
ЗВЕРНЕННЯ
Здійснення Україною євроінтеграційних процесів вимагає пришвидшення розбудови Державного кордону із сусідніми європейськими країнами. Це має особливе значення і для багатонаціонального Закарпаття, яке межує з чотирма країнами ЄС, сприяє розширенню торговельно-економічного, екологічного, туристичного співробітництва, задоволенню культурних потреб національних меншин прикордоння.
Сусідні європейські держави активно долучаються до розвитку прикордонної інфраструктури. Так, у рамках проекту ЄС «Ефективний та безпечний кордон між Україною та Угорщиною», здійснюється реконструкція пункту пропуску «Берегшурань – Лужанка». Для цього до кінця 2014 року необхідно завершити будівництво об’їзної дороги навколо м. Берегово і с. Астей до міжнародного автомобільного пункту пропуску «Лужанка», а також роботи з реконструкції пункту пропуску «Тисабеч – Вилок» на українській стороні.
Згідно з Декларацією наміру щодо комплексного розвитку автодорожніх пунктів перетину державного кордону між Угорщиною та Україною до кінця 2014 року передбачено відкриття на українсько-угорському кордоні нових пунктів пропуску, зокрема «Велика Паладь – Нодьгодош», «Саловка – Тисосентмартон» (паромне сполучення), «Вари – Тисакород» (паромне сполучення) та «Бадалово – Сотмарчеке» (паромне сполучення).
Процес розбудови дорожньої інфраструктури цих пунктів пропуску на угорській стороні уже проводиться, однак з українського боку роботи не розпочиналися.
У зв’язку з цим ми, депутати Закарпатської обласної ради, звертаємося до Кабінету Міністрів України з проханням:
дати відповідні доручення відомствам, які залучені до реалізації програм розбудови державного кордону, щодо активізації роботи з облаштування зазначених вище пунктів пропуску, будівництва дорожньої інфраструктури, а також належного фінансування цих робіт;
провести переговори та укласти міждержавні угоди щодо відкриття та розбудови пунктів пропуску;
розробити та затвердити нову програму розбудови Державного кордону України з країнами Євросоюзу на період до 2020 року, у якій визначити строки будівництва, джерела фінансування на основі пропозицій як органів місцевого самоврядування прикордонних регіонів України, так і суміжних країн.
Звернення прийнято на другому пленарному засіданні
вісімнадцятої сесії обласної ради Депутати Закарпатської обласної ради VІ скликаня
Мукачево.net