Діти і комп’ютер. Відколи технічні засоби стали більш доступними широкому колу користувачів, прогрес показав одразу обидві сторони медалі.
З одного боку – інформація, розвиток й навчання, з іншого – залежність від соціальних мереж та інтернет- ігор. І хоч проблема гостро стоїть для людей будь- якого віку, найбільше шкодить таки дітям та підліткам.
Крістіану – 11 років. Хлопчик, окрім музики, вже освоїв початки програмування. Щоб досягти результату, за комп’ютером проводив багато часу, що спочатку не надто подобалось батькам. А от його молодша сестра, 8-ми річна Ніколь, взагалі ігнорує комп’ютер і навіть соціальні мережі. Дівчинка віддає перевагу танцям, малюванню, участі в конкурсах краси. Каже: спілкуватись цікавіше вживу, та й ігри є чим замінити. Крістіан же не захоплюється лише іграми, причому – свідомо. Таку думку підтримують все більше підлітків. Як колись із моди відійшло куріння, а увійшов – спорт, так тепер повертаються справді дитячі розваги. Психологи кажуть: здоровий інтерес підлітків до техніки та користування благами цивілізації саме по собі не є погано.
Проблеми приходять, коли все це неправильно використовується. Багато батьків свої проблеми створюють самі. Чим би дитя не тішилось, аби не плакало – не зовсім правильна позиція. Спеціалісти кажуть: нерідко батьки не усвідомлюють наслідків. Підсадити дитину в два роки на ігри в телефоні, аби не плакала – не вихід, але й не підпускати в 12 – теж: це породжує конфлікт. Як показує статистика, сім’ї, де питання надмірної тяги до комп’ютера, інтернету та ігор час від часу б не поставало – не існує. Як і єдиної відповіді.
М-студіо