Закарпатські діти опиняються на вулиці при живих батьках

5
0

Чергове звернення директора освітнього інтернатного закладу до правоохоронців Мукачева для 15-літнього Михайла закінчилось у приймальнику-розподільнику для неповнолітніх с.Батєва Берегівського району.

Як розказує о/у відділу кримінальної міліції у справах дітей Мукачівського міськвідділу міліції старший лейтенант міліції Марина Ільтьо, з Михайлом та його матір’ю їхній відділ знайомий вже давно. Хлопець навчався у місцевій школі-інтернат, але ще кілька років тому особливих проблем з ним не було. Зараз він підріс, з’явилися нові інтереси, а найгірше нові друзі, які добрим прикладом для нього не служать. От вже майже півроку Михайло не відвідував школу. Коли його відшукали правоохоронці і привели до відділу міліції, підліток почав скаржитися на свою горе-матір. Мовляв, вона постійно вживає алкогольні напої, змушує приносити їй горілку, не зважає на нього і його потреби. Крізь сльози хлопець каже, що не має ні одягу, ні взуття як у його друзів-однолітків. Та крім того, жити в дисципліні, вчитися – складніше, ніж бродити вулицями міста без нагляду дорослих. А коли це триває не день і не два – звикаєш, а більше того – такий спосіб життя починає подобатись. Коли мати після запоїв приходить до тями і намагається «зайнятись» вихованням сина, у неї не виходить і вона опускає руки, так як свій материнський авторитет у очах свого чада вона давно втратила. Хлопець її не сприймає як маму, бувало, піднімав на неї руки, кричав і обзивав. Жінка в безвиході, та із замкнутого кола не намагається вийти.

Наразі хлопця відвезли до притулку, а матір, у якої на вихованні ще двоє маленьких дітей (11 та 2 роки), притягнуто до адмінвідповідальності.

Ще одна сім’я, де при живій матері ростуть двоє сиріт, мешкає в Мукачеві. Дівчата віком 9 та 15 років навчаються в одній із загальноосвітніх шкіл міста. Мати зі своїм співмешканцем навіть не цікавиться чим займаються її донечки, чи ходять до школи, в що одягаються, чим харчуються? Вже кілька років дівчата від неї пішли до рідної бабусі, яка хоч і старенька, та змушена піклуватися і ставити «на ноги» онучок. Горе-мати, яка стоїть на обліку в наркодиспансері, за пляшкою забула про все і своє покликання – бути матір’ю, в тому числі. 

Не може не вражати таке, коли мати не пускає дітей до школи, коли діти не мають що їсти та вдягти, проживають в антисанітарних умовах, коли вони полишені самі на себе або на старих родичів, коли у помешканні відключені за несплату газ та електроенергія, коли батьки пиячать, ведуть аморальний спосіб життя. Саме такі негативні прояви, що засвідчують факти ухилення батьків від своїх обов’язків з виховання дитини, стають підставою для позбавлення батьківських прав в судовому порядку. Осанній випадок - яскравий приклад цьому. Проти матері, яку зараз притягнуто до адміністративної відповідальності, буде вирішуватись питання щодо позбавлення її батьківських прав по відношенню до її дітей.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також