Закарпатські діти стали "живим товаром"

15
0

Двох іноземок із маленьким хлопчиком на руках затримали на українсько-польському кордоні. Громадянки Бельгії та Польщі намагалися видати його за дворічну дівчинку. Полька зізналася, що погодилася перевезти дитину через кордон за 3 тисячі євро. Ця новина засвідчила, що діти в Україні вже перетворилися на товар. Журналісти і депутати з профільних комітетів говорять про те, що малі українці, яких усиновили іноземці, наражаються на небезпеку.

Люди, які зіштовхувалися з усиновленням, кажуть, що причетні до цього посадовці зробили в Україні непоганий бізнес. «Усе було непогано: батьки зібрали всі довідки, всі документи, навіть дозволили зустрітися з хлопчиком не один раз, після чого у місті Ужгород начальник міської служби у справах дітей надав мамі документ про те, що за дитиною була закріплена квартира... В результаті справу зупинили. Усна відповідь – ні», – розповідає Наталя, родина якої хоче усиновити дитину в Закарпатті.

Дитина вам – майно нам

Начальник служби у справах дітей Закарпатської облдержадміністрації Світлана Якімеліна повідомила, що квартиру, яка була закріплена за хлопчиком, продав опікун із дозволу опікунської ради, натомість купили хату, через дах якої видно вночі Чумацький шлях. Наскільки законним був цей продаж, зараз з’ясовує прокуратура.

Усиновлення українських дітей іноземцями стало хорошим бізнесом, каже журналістка Олександра Тимощук. За її словами, сюди втягнуті посадовці всіх рівнів. Урядовці, які займаються цими справами, відкидають факти зловживань. Заступник міністра України у справах сім’ї молоді та спорту Людмила Волинець, яка донедавна була директором Державного департаменту з усиновлення та захисту прав дитини, запевняє, що держава контролює подальшу долю українських дітей у світі: «Контроль за усиновленими дітьми за кордоном здійснюють консульські установи України в тій країні, куди усиновлена дитина».

Діти їдуть у невідомість

Компетентні органи не контролюють того, що відбувається з усиновленими дітьми за кордоном, бо не має відповідного механізму. Про це сказала в інтерв’ю Радіо Свобода народний депутат, голова підкомітету з питань молодіжної політики, сім'ї та дитинства Комітету Верховної Ради України з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму Катерина Лук’янова.

«Як тільки дитину усиновили, наші дипломатичні місії за кордоном можуть отримати тільки листа від нових батьків один раз на рік про те, що дитині добре. Я можу припустити, що багато дітей саме, можливо, заради цього притримуються для національних усиновлювачів, бо закордонні батьки не будуть пробивати права на їхнє майно».

Зараз у Верховній Раді чекає на ухвалення закон, який би стимулював іноземні держави до укладання з Україною двосторонніх міждержавних договорів про співробітництво з питань усиновлення.

Таким чином, кажуть автори законопроекту, буде створено дієвий механізм контролю за умовами перебування усиновлених іноземцями українських дітей за кордоном. Та закону ще немає.

За минулий рік іноземці усиновили понад півтори тисячі українських дітей.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також