Прокуратура Закарпатської області провела перевірку додержання Державною екологічною інспекцією в Закарпатській області вимог природоохоронного законодавства.
Як повідомив старший помічник прокурора області з питань додержання природоохоронного законодавства Олег Опішняк, перевірка показала, що працівники обласної екологічної інспекції не у повній мірі дотримуються вимог законодавства.
Виявлено цілий ряд порушень, вчинених екоінспекторами, а це - неповні, неналежним чином проведені перевірки, ігнорування порушень на підприємствах, невчасне складання і неналежний контроль за станом виконання приписів, у деяких випадках - безпідставне їх складання, непритягнення до відповідальності винних у скоєнні правопорушень, не встановлення розміру збитків, завданих довкіллю. За статистикою, із 158 проведених екоінспекцією перевірок дотримання законодавства у сфері використання та охорони надр лише у 8 випадках державні інспектори з охорони навколишнього середовища обмежували чи припиняли діяльність підприємств, установ та організацій. До прикладу, після перевірки товариства "Конструктор", яке виробляє формовану та обпалену глиняну цеглу та блоки були знайдені такі порушення, як відсутність дозволів на водокористування, дозволів на шкідливі викиди в атмосферу, дозволу та ліміту на утворення і розміщення відходів тощо. Втім рішення про призупинення діяльності цеху екоінспектори не приймали. Були виявлені і випадки безпідставного внесення приписів тим підприємствам, які вже припинили свою діяльність.
За словами прокурора, планові перевірки проводяться неналежним чином. Так, нерідко у ході перевірки вивчалося лише питання наявності у підприємства відповідної дозвільної документації, а обстеження ділянки родовища, де видобувається глина, не проводилося. Подекуди екоінспектори закривали очі навіть на відсутність спеціального дозволу на користування надрами.
Також інспектори з порушеннями здійснювали рейдові перевірки щодо виявлення фактів самовільного видобування піщано-гравійної суміші на річках. Часто не відображаються конкретні обставини такого правопорушення, по жодному з фактів самовільного видобування громадянами піску та гравію на річках, державними інспекторами не було визначено розмір збитків.
На підставі наведеного прокуратурою Закарпатської області вирішено питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності 7 працівників екологічної інспекції Закарпаття.