У Великобичківському лісомисливгоспу працівники лісової охорони почали розводити фазанів.
Лісівники 2 місяця тому збудували вольєр, у якому створили всі необхідні для проживання птахів умови і придбали 12 молодих фазанів. Наразі тут утримують 4 види фазанів – алмазний, золотий, румунський та звичайний.
Як розповідають лісівники, природні умови Закарпаття дуже підходять для проживання фазанів. У підтвердження цьому є велика кількість фазанів у природі.
Ці птиці витримують температуру і до -40 градусів за умови наявності корму. Самці мають красивий яскравий окрас, на другому році життя у них виростає довгий хвіст. Пір’я самок сірого кольору – це, пояснюють мисливці, щоб вона могла сховатися в заростях і висиджувати яйця.
Щодо окрасу існує й легенда, яка пояснює таку різку відмінність у зовнішньому вигляді птахів. Одного разу подружжя фазанів збиралося на звіриний бал. Дружина, яка дуже любила свого чоловіка, намагалася як краще його прикрасити. Однак, на себе у неї не залишилося часу, тому і доводиться йти, у чому була, – в сіренькому халаті.
Фазанарій облаштований бетонним фундаментом — це щоб до птахів не змогли дістатися собаки і лисиці. Все будували лісівники та єгері. Першочергове завдання фазанарію – поповнення фауни та розвиток туризму. Згодом, як запевняють лісівники, у фазанарію буде ще поповнення новими птахами.
Також у планах є побудувати інкубатор, акліматизатор, щоб вирощувати своїх фазанів. Адже це значно дешевше, ніж купувати їх, повідомляє прес-служба Закарпатського ОУЛМГ.
Читайте також: Активісти створили відео про незаконні та масові вирубки лісу на Міжгірщині.