Закарпатські лісові господарства викликають тривогу

4
0

Фахівці територіального управління Держгірпромнагляду у Закарпатській області завершили основний етап планових перевірок суб’єктів господарювання лісового господарства краю щодо дотримання ними вимог безпеки під час проведення лісосічних робіт.

 

Їх підсумки красномовно свідчать, що про порядок і дисципліну, завдяки яким робота на лісосіках мала би бути не лише ефективною, а й безпечною для зайнятих у виробництві працівників, говорити поки не доводиться.
 
Виявлено, зокрема, 636 грубих порушень нормативно-правових актів з охорони праці. До найбільш характерних з них, за інформацією заступника начальника Теруправління Б.В.Дороша, слід віднести складання з порушенням вимог правил карт технологічного процесу розроблення лісосік або ж ігнорування вимог цих найголовніших для виконавців робіт документів. Нерідкі також випадки, коли до початку робіт не приземлені небезпечні дерева та високий чагарник, не  отримані дозволи на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. Часто-густо до розробки лісосік допускаються працівники без відповідних  кваліфікаційних посвідчень або ж такі, що не пройшли навчання  та перевірку знань з питань охорони праці. 
 
Підприємствами лісового господарства допускаються до виконання лісосічних робіт та трелювання лісу суб’єкти господарювання, у яких відсутній відповідний дозвіл Держгірпромнагляду.  Посадові особи  «забувають» не лише  знайомити під розписку працівників з картами технологічного процесу розроблення лісосік, а й забезпечувати їх у повному об’ємі допоміжними засобами та інструментом. Чимало серйозних запитань викликав і стан техніки, зайнятої на розробці лісосік.
 
Так, технічні огляди трелювальних тракторів своєчасно не проводяться, деякі з них взагалі не зареєстровані в теруправлінні Держгірпромнагляду.  З огляду на вказані та цілий ряд інших виявлених порушень, у 55 випадках державним інспекторам довелося призупиняти роботи та окремого обладнання, накладати штрафні санкції на посадових осіб: до відповідальності, зокрема, притягнуто 21 керівника. За наслідками проведених перевірок у прокуратуру області направлено два подання.
Робота щодо наведення належного порядку у лісові галузі краю триватиме і далі.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також