
Стали відомі результати першого етапу комплексної перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства Державним агентством лісових ресурсів України.
За дорученням Прем’єр-міністра України створено комісії в областях під головуванням ГоловКРУ, до складу яких ввійшли представники територіальних органів та спеціальних підрозділів Мінприроди України, зокрема Державної екологічної інспекції України. Хоча перевірки ще тривають, вже сьогодні можна говорити про те, що Державне агентство лісових ресурсів України не виконує в повному обсязі обов’язки, передбачені відповідним Положенням, затвердженим Указом Президента України.
Викриті факти порушень ведення кадрової політики, встановлено невідповідність матеріалів лісовпорядкування матеріалам відводу лісосік, причому, явно не в бік захисту скарбів лісів. Нерідко рубки проводяться без лісорубного квитка, а увідповідні документи зміни вносяться вручну, з порушенням Інструкції з впорядкування лісового фонду України. До того ж далеко не всі плани санітарно-оздоровчих заходів затверджуються та реєструються в управлінні Мінприроди, розробка та реалізація планів заходів по збереженню природно-заповідного фонду не контролюється. Не виконуються Укази Президента України по збереженню новостворених природоохоронних установ, а саме НПП «Джарилгач», «Олешківські піски», «Зачарований край», територіальними органами Держлісагенції укладаються договори про ведення мисливського господарства з користувачами з порушенням вимог Закону України «Про мисливське господарство та полювання», здійснюється використання державного мисливського фонду на території природно-заповідного фонду з порушенням вимог Закону України «Про природно-заповідний фонд України».
В екологічних інспекціях Івано-Франківської, Львівської та Закарпатської областей ведеться недостатня робота по здійсненню державного контролю за використанням та збереженням лісових ресурсів.
Виявлені порушення системного порядку. Самовільні рубки призвели до збитків, що завдані державі, на загальну суму 13613,415 тис. грн., збитки за 2011 рік складають 25678,746тис.грн. При цьому на утримання апарату лісгоспів щорічно витрачається понад30 млн. грн. Відповідного листа з викладенням результатів перевірки було передано до Кабінету Міністрів України. Перевірки тривають.