
70-річну жительку села Вільшинки без свідомості виявили сусіди, які й викликали медиків.
Як йдеться на сторінці Закарпатського центру екстренної меддопомоги, за словами родичів жінки, вона майже добу не прокидалася, а останні години почала дихати з хрипами.
«Швидко оглядаю пацієнтку. Ознаки гіпоглікемічної коми очевидні: відсутність свідомості, реакція зіниць на світло відсутня, тиск – 120/80, рівень цукру в крові – критичні 0,8 ммоль/л (!). Негайно вводжу глюкозу. Вже за кілька хвилин жінка починає приходити до тями: спочатку ворушаться пальці рук, а потім вона намагається сісти на ліжку, розмовляє, дивується - звідки і навіщо медики в її помешканні ...», — ділиться парамедик Юлія КИДОРА.
Після стабілізації стану пацієнтка відмовилася від госпіталізації, але пообіцяла наступного дня звернутися до сімейного лікаря для дообстеження та корекції лікування.
Цей випадок — нагадування про важливість контролю рівня цукру в крові, особливо для людей із цукровим діабетом. Своєчасна допомога може врятувати життя!
Медики нагадують про необхідність регулярно перевіряти рівень цукру. У разі погіршення стану — негайно телефонуйте на 103!
СИМПТОМИ ЗНИЖЕНОГО ЦУКРУ
Симптоми гіпоглікемічної коми можуть бути дуже схожими набо маскуватися під інсульт. Людина може відчувати слабкість, втрату свідомості, утруднене дихання, нечітко говорити або рухатися.
8 симптомів, які можуть свідчити про можливий розвиток гіпоглікемії:
— Різке безпричинне потовиділення.
— Запаморочення.
— Тремтіння тіла.
— Відчуття голоду.
— Головний біль.
— Тахікардія.
— Слабкість.
— Різка зміна настрою (зазвичай агресивність).
Помітили симптоми гіпоглікемії: що робити
Найголовніше — виміряти рівень цукру глюкометром. Адже це єдиний об’єктивний показник стану.
Якщо цукор знижується, а показники на глюкометрі наближуються до 3,9 чи нижче, потрібно діяти негайно!
Випийте солодкий та бажано теплий напій. Найкращий варіант — чай із 3 ч. л. цукру або пів пакета дитячого соку, з’їжте карамельку (не шоколад!).
Перевірте цукор через 5-7 хвилин, потім — через 15 хвилин, і ще один раз — через 1 годину. Це допоможе упевнитися, що рівень глюкози тепер в нормі.