Закарпатські МНСники закликають платити за реальні послуги, а не «на папері»

24
0

Субсидії без довідки про огляд димарів і вентиляційних каналів для жителів Мукачівського району з минулого року вже не так просто отримати. А точніше — не безплатно.

Пенсіонери й малозабезпечені змушені оббивати пороги й відстоювати черги до ЖЕКів та Закарпатського добровільного пожежного товариства. Люди платять за те, аби димарі і вентиляційні канали у їхніх будинках оглянули, але ніхто такої перевірки не проводить.

Тож платять фактично тільки за «папірець» — без нього «Закарпатгаз» не може надати документ про фактичне витрачання за попередній період газу та його ціну.

Але, виявляється, акт про обстеження димарів повинні мати не тільки ті, хто оформляє субсидію. «Кожен власник приватного обійстя мусить отримувати довідку про справність димаря двічі на рік: перед початком опалювального сезону і після його завершення, — розповів Ярослав Пукшин, головний інженер Мукачівської філії ПАТ «Закарпатгаз». —  Аби отримати довідку про стан димарів і вентиляційних каналів, треба звернутися до ЖРЕРу, який обслуговує будинок, або до фахівців Добровільного пожежного товариства України, яке теж має ліцензію на роботи, пов’язані з оглядом і прочищенням вентиляційних каналів. Послуга ця є платною. Однак якщо з вас взяли гроші за довідку, а димар не оглянули, можете звертатися до прокуратури, адже це — підробний документ».

У Закарпатській обласній організації Добровільного пожежного товариства України повідомили, що люди спершу звертаються сюди до бухгалтерії, де їм видають рахунок за «послугу». Опісля перевіряти димоходи і вентиляційні канали приміщення зобов’язаний спеціальний працівник структури. До прикладу, огляд приватного будинку обійдеться в 48 гривень, офісу — 120 гривень.

Однак, один із працівників контори зізнався, що гроші беруть просто за довідки, а ті, хто хоче реальну послугу, мають заплатити додатково –від 50 до 300 гривень, мовляв,  в села треба ще доїхати.

«До дій Закарпатського добровільного пожежного товариства управління МНС не причетне — це дві абсолютно різні структури, — зауважив Федір Філіп, начальник сектора зв'язків із громадськістю управління Держтехногенбезпеки в Закарпатській області. — Іноді люди не розуміють ситуації і плутають ці дві організації. Ми не надаємо подібних платних послуг, а перевіряти димоходи і вентиляційні канали можуть тільки ті установи, які мають на це ліцензію». МНСники наголошують: дотримуватися техніки безпеки необхідно, але гроші платити слід за реальні послуги, а не сфальсифіковані. 

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також