З 1 червня система спецпенсій більше не працює в Україні, а це означає, що прокурорам, суддям, податківцям, митникам, державним службовцям та працівникам органів місцевого самоврядування розмір пенсії визначатимуть за такою ж схемою, як і для звичайних робітників.
Відповідні зміни передбачено у Законі України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення” від 02.03.2015 року та є однією з вимог МВФ, що стосується досягнення справедливості в пенсійній сфері.
Перший заступник начальника ГУ Пенсійного фонду України в Закарпатській області Тетяна Король у спеціальному коментарі для Мукачево.Net розповіла, що нині 4076 закарпатців отримують спецпенсії, що складає півтора відсотки від загальної кількості жителів області. Це не надто велика цифра, зазначає пані Тетяна, і для цих людей надалі нічого не зміниться – вони отримуватимуть пенсії у звичному для себе розмірі, а ці нововведення стосуються тільки тих краян, що виходитимуть на пенсію після 1 червня цього року.
Разом з тим, жінка зазначає, що для держслужбовців спецпенсії поступово стало недоцільно призначати, адже вони виходили на 400 гривень меншими, ніж звичайна пенсія. Таким чином, у 2012 році було нараховано 68 спеціальних пенсій для закарпатських державних службовців, у 2013 році – 51 пенсія, у 2014 році – 31, а за перші місяці 2015 року взагалі жодної. «Саме тому закарпатців, що працювали на держслужбі, новий закон практично не стосуватиметься. Інша справа – судді, прокурори, їм отримувати спеціальну пенсію вигідніше», - додає Тетяна Король.
Загалом спецпенсії у 2014 році призначено 260 особам, а за 5 місяців 2015-го року – 159 закарпатцям, кажуть у закарпатському ГУ Пенсійного фонду України.
Однак, новий закон все ж залишає право отримувати такі пенсії за військовослужбовцями і науковцями.
Про ці та інші зміни, що несе за собою пенсійна реформа пропонуємо дізнатись з інфографіки.
Мukachevo.net