Закарпатські підлітки та пенсіонери спускають гроші

10
0

у марних сподіваннях зірвати куш на апаратах-«копієчках»

Ділки наживаються на людській наївності та психологічній залежності від ігроманії. Як засвідчив проведений в області аналіз, окремі посадові особи суб’єктів господарювання у порушення чинного законодавства продовжують здійснювати діяльність у сфері грального бізнесу без відповідних ліцензій та патентів, без зареєстрованих належним чином електронних контрольно-касових апаратів.




Нерідко «однорукі бандити» встановлюються у непристосованих для цього місцях - в магазинах, закладах громадського харчування, на ринках, вокзалах, поруч з навчальними закладами тощо. Останнє категорично заборонено, як і допуск до гри неповнолітніх. Адже несформована психіка підлітка вельми вразлива на предмет звикання до азартних ігор.




Аби здобути гроші на чергову гру, підлітки крадуть їх з дому, цуплять гроші, дорогі мобільні телефони та інші коштовності від своїх однокласників, ідуть на скоєння вуличних пограбунків. Водночас самі власники «точок» часто не сплачують до бюджету передбачених податків та зборів, працюючи виключно на власне збагачення. Таких «хитрунів» і виявляє під час рейдів міліція, зокрема державна служба по боротьбі з економічними злочинами.




- На сьогодні в області здійснюють діяльність 27 суб’єктів у сфері грального бізнесу, які надають послуги на 291-му ліцензованому об’єкті, - розповідає заступник начальника УДСБЕЗ ГУМВС підполковник міліції Сергій Гунда. - У ході проведення перевірок нашими працівниками було складено 35 протоколів про адміністративні правопорушення, пов’язані зі здійсненням підприємницької діяльності без державної реєстрації, без ліцензії, або за інші порушення правил підприємницької діяльності. 29 адмінпротоколів уже направлено до суду.




Так, громадянин Н., житель Рахівщини, організував у селищі Ясіня роботу гральних автоматів без патентів, які повинні видаватися податковими органами на кожну одиницю грального обладнання. За наслідками перевірки в нього було вилучено 13 ігрових апаратів. Житель Ужгорода М. займався ігровим бізнесом без відповідного дозволу міськвиконкому. У нього вилучено 10 автоматів.




В іншому приміщенні ігротеки міліціонери виявили днями 9 гральних автоматiв, на якi були вiдсутнi дозволи на здiйснення дiяльностi у сферi грального бiзнесу, договiр про трудовi вiдносини з працiвником залу, а також документи, що пiдтверджують походження та якiсть гральних автоматiв.




15 квітня спiвробiтниками УДСБЕЗ провели перевiрку ще одного приватного підприємства в обласному центрі, що надає послуги у сферi гральних автоматiв. Тут теж не виявилося вiдповiдного дозволу органiв мiсцевої влади. Вилучено 8 гральних автоматiв.




А під час перевiрки ринку в Сваляві встановили, що мешканець Мукачева П. незаконно здiйснював господарську дiяльнiсть з надання послуг у сферi грального бiзнесу на гральному автоматi «Американська рулетка» без вiдповiдних документiв, які б пiдтверджували походження та якiсть гральних автоматiв.




Наразі судами розглянуто вже 16 поданих міліцією адмінпротоколів. На порушників накладено штрафних санкцій в сумі 8 364 гривні. Перевірки сфери грального бізнесу тривають.




Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також