Головне управління Національної поліції у Закарпатській області провело масштабні тактико-спеціалізовані навчання з протидії масовим заворушенням для майже півтисячі правоохоронців краю.
На території Мукачівського полігону «Шипка» всі підрозділи Нацполіції зі всіх районів Закарпаття змоделювали найбільш наближений до реальності варіант ліквідації масового заворушення. До правоохоронців долучилися пожежники ДСНС, вибухотехніки, кінологи та Національна гвардія України, а також патрульна поліція. Під час навчань люди у формі гасили справжню пожежу на лінії зіткнення, підривали піротехніку, стріляли та відпрацьовували тактику затримання правопорушників в натовпі та вилучення цивільного транспорту з місця заворушень.
На полігоні навчання розпочали з практики бойового порядку «черепаха»: перша шеренга лінії оборони змикала щити, тримаючи їх прямо перед собою, а наступні – над головою попереднього ряду, але так, щоб краї щитів заходили один на один. Таким чином кілька рядів правоохоронців створювали своєрідний панцир зі своїх щитів. У такому положенні відпрацьовували наступ, розблокування доріг, заблокованих транспортними засобами, а також вилучення з натовпу дебоширів для їх подальшого затримання та вивезення з місця події.
«Черепаху» перевіряли на міцність в режимі бою. Правоохоронці ділилися на групи, одні отримували наказ тримати лінію, інші – прорвати оборону.
Одним із найвидовищніших завдань стало гасіння вогню на межі зіткнення, адже пожежники працювали в бойових умовах: на місці заворушень підривалася піротехніка, яка імітувала вибухи гранат, проте всі впоралися з непростими завданнями.
Потому правоохоронці провели показовий виступ, де застосували всі отримані за день знання та навички.
Начальник управління превентивної діяльності ГУНП у Закарпатській області, полковник поліції Роман Ус, який проводив інструктаж та вишкіл правоохоронців, зауважив: «На навчаннях ми відпрацювали тактику дій, які є крайнім заходом. Участь в навчанні взяло близько 500 чоловік. Під час навчань була нагода подивитися, хто як з ким працює. Кожен особисто відчув плече товариша. Крім того, до зазначених занять були задіяні деякі нові тактики, які будуть використовуватися надалі та вдосконалюватися на майбутніх навчаннях».
Після всіх навчань на поліцейських очікувала польова кухня, де правоохоронців пригощали гарячим супом та запашним закарпатським чаєм, пише відділ комунікації ГУНП у Закарпатській області.