
Проводити час, особливо вихідні, на природі, в лісі, стало традиційним для багатьох родин Закарпаття, а такий відпочинок зазвичай не обходиться без вогнища та багать.
При цьому чимало з нас забуває, що теплої днини ліси та лісопаркові зони становлять особливу пожежонебезпеку, адже на поверхні ґрунту залишається багато минулорічного сухого листя та трави, які здатні зайнятися від найменшої іскри. З початку року на території області в екосистемах вже виникло три пожежі, це на один випадок більше ніж за аналогічний період минулого року. А попереду, ще два літні місяці.
Як свідчить статистика, у більшості випадків пожежа виникає через необережність людей: непогашеного вогнища, кинутого недопалка, тощо. Саме тому Територіальне управління МНС України в Закарпатській області наполегливо просить закарпатців бути особливо обережними та уважними в цей період, і головне, дотримуватися основних правил пожежної безпеки.
Місце для розпалювання вогню потрібно очищати від сухої трави, листя та обкладати каменями чи обсипати землею.
Не розкладати вогнищ у заборонених місцях, поблизу звисаючої крони дерев. Не залишати багаття без нагляду.
Після відпочинку заливати вогнище водою, або засипати землею.
Пам’ятайте! Вогонь крокує швидко, і навіть маленької іскорки буде достатньо для того, щоб вогняна стихія завдала непоправних втрат.
Шановні краяни! Дотримання правил пожежної безпеки в лісах. Це дасть змогу уникнути лиха та зберегти природу Карпат для нащадків.