
У суботу, 21 жовтня, керівник краю Олександр Ледида провів нараду з головами районних адміністрацій. У нараді також взяли участь заступники керівника краю Антон Громовий та Володимир Приходько, перший заступник голови облради Володимир Закурений, начальники обласних управлінь.
Перше на порядку денному – питання про перспективні плани розвитку адміністративно-територіальних одиниць Закарпаття на 2012 рік. Їх райони подали до обласного управління економіки ще минулого місяця. Зосередились на недоліках. За словами заступника начальника управління економіки Василя Паппа, головні з них – це відсутність інвестиційної складової, низька увага до реформування сфери ЖКГ, велике навантаження на держбюджет при мізерному співфінансуванні місцевих бюджетів. Не завжди продуманими є, на жаль, і проекти об’єктів, реконструкцію яких керівники районів пропонують для дофінансування з державного бюджету. До прикладу, при середній завантаженості закарпатських шкіл лише наполовину, а у деяких районах й того менше, – їх керівники подають документи для будівництва нових шкіл.
– Не можна допускати розпорошення коштів. Треба ретельно зважувати всі «за» і «проти». Держава допоможе з грішми, але ж вкладати їх маємо у першочергові, справді важливі об’єкти. Моделюйте ситуацію наперед, адже від цього залежить як живе та працює ввірена Вам територія, - звернувся до керівників районів очільник області Олександр Ледида.
Окремим питанням винесли важливість правильної співпраці районів та управлінь статистики. Адже за останніми показниками, Закарпаття, до прикладу, за рівнем інвестицій посідає останню сходинку в державі. Причина цього криється в бюрократичній плутанині. Як приклад – у Тячівському районі працюють кілька потужних підприємств з мільйонними прибутками, але внести їх до основного кола суб’єктів управління статистики не може через дрібні непорозуміння з документами. У той же час «Солотвинський солерудник», попри кількарічне припинення діяльності, досі входить до вищезгаданого переліку. Аби роз’яснити представникам районів, як правильно змінити ситуацію та усунути непорозуміння, Олександр Ледида доручив провести спільні наради за участі фахівців з економіки та статистики.
Ще одне важливе питання – організація харчування дітей в навчальних закладах області. Відрадно, що вартість гарячого харчування в закладах освіти цьогоріч зросла до 5,89 грн. на добу на одну дитину. Зокрема, у Мукачівському районі на 70 коп., Тячівському – на 1,5 грн., Іршавському – на 2,3 грн. Загалом, за вищезгаданими показниками Закарпаття посідає сьоме місце в Україні. До речі, якщо у 2010 році на харчування дітей у школах та садочках з обласного бюджету виділили 86 млн. грн., то у 2011-му – 92 млн. грн. Зупинятись на досягнутому, переконаний Олександр Ледида, не можна. Завдання на наступний рік – харчувати закарпатських дітей за 8,5 грн. на добу.
Останнє розглянуте питання – стан проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів. Як повідомив перший заступник начальника головного управління Держкомзему у Закарпатській області Мафтей Попович, цьогоріч запланували провести оцінку земель у 61 населеному пункті. Вартість таких робіт складає 1,4 млн. грн. Більшу частину завдань вже виконано. Не встигають поки з оцінкою земель 26 населених пунктів Перечинського, Тячівського та Рахівського районів. Для цього необхідно ще майже 380 тис. грн. Спеціалісти Держкомзему спільно з місцевою владою шукають шляхи виходу з ситуації.