Управлінням Держгірпромнагляду по Закарпатській області проводяться перевірки стану готовності шкіл та дитячих садків обласного центру до нового навчального року.
Під час них, зокрема, з’ясовано, що станом на початок серпня у ЗОШ №19, ЗОШ №8, ЗОШ №12, ЗОШ 15, ДНЗ №42, НВК «Первоцвіт» та НВК «Дзвіночок відсутнє автономне опалення. Раніше ці заклади забезпечувались теплом від котельні по вул. Грушевського.
Наразі ж на території ДНЗ №42 встановлено на фундаментах модульну котельню (800 кВт), яка повинна обігрівати згаданий ДНЗ та ЗОШ №19. На момент перевірки проектна документація на цю модульну котельню відсутня. До котельні не підведені жодні комунікації (газ, вода, каналізація, електропостачання, теплові мережі). Наявна теплотраса до ЗОШ №19 потребує ремонту теплоізоляції. Системи опалення шкіл №19, №8 та №12 потребують ремонту ( встановлені численні бандажі та хомути). Теплотраси в підвалах шкіл №8 та №12 також є проблемними ( проіржавіли труби, встановлені бандажі). Вимагають уваги й плоскі дахи шкіл №19 та №8, НВК «Ялинка. У школі №19 від протікання даху стіни одного крила мокрі з третього до першого поверхів. Це створює небезпеку при користуванні розетками, вимикачами, електричними коробками. В окремих класах стійкий запах цвілі. Школи №12,№15 та НВК «Дзвіночок» опалювались котельнею на твердому паливі. ЇЇ теж планується замінити газовою модульною котельнею. Однак на момент перевірки реальних кроків до втілення цього плану не зроблено: проектна документація на котельню відсутня, комунікації до місця її монтажу не підведені. Серйозного ремонту потребують й котельні, що обслуговують АНВК та НВК «Гармонія»: в них обсипається штукатурка стін, протікає покрівля. Виховними закладами не укладено договорів із спеціалізованими підприємствами газового господарства на технічне обслуговування систем газопостачання. Не проведено технічне обслуговування та ревізію ШГРП цих навчальних закладів. У котельнях відсутні сигналізатори загазованості, клапани-відсікачі, решітки для припливу свіжого повітря в приміщення. У АНВК потребує ремонту теплоізоляції частина труби теплотраси, тріснуті та підтікають секції котла «Енергія-3».
Не проведено також контрольне випробування газопроводів на герметичність, перевірки топок, газоходів, контрольно-вимірювальних приладів і систем автоматики безпеки й регулювання. Всі ці порушення можуть обернутися ризиками для здоров’я, а можливо, й життя як для обслуговуючого персоналу, так і для користувачів під час опалювального сезону 2011 року. Тож потрібно докласти чималих зусиль, аби таки не проспівати красне літо…
Довідка: Рішенням Ужгородської міської ради № 117 від 03.06.2011 року об’єкти теплового господарства міста разом з внутрішніми та зовнішніми мережами передаються з оперативного управління відділом освіти міської ради комунальному підприємству «Уж-енергія» на правах господарського відання. Передачу майна наразі не проведено. Підприємством «Уж-енергія» не отримано також дозвіл на початок робіт підвищеної небезпеки та на початок експлуатації таких механізмів, як того вимагає ст. 21 Закону України «Про охорону праці».