Закарпатські студенти стали кращими програмістами Європи

4
0

27 жовтня у столиці Румунії троє українських студентів-членів команди ”Скорпіонс” посіли перше місце у півфіналі міжнародної олімпіади з програмування. У квітні наступного року вони поїдуть до Канади на фінальні змагання.

23-річнийВасиль Білецький навчається в аспірантурі Львівського національного університету ім. Івана Франка. Сам родом із міста Виноградів Закарпатської області. Якось виграв у шахи в батька. Той сказав: ”Станеш чемпіоном”. Згодом Василь переміг на республіканській олімпіаді з математики.

21-річний Руслан Бабіля — з Мукачевого Закарпатської області. Його мати — приватний стоматолог, а батько працював екскурсоводом. Руслан каже, чотири й сім — щасливі числа програмістів.

20-річний Остап Коркуна народився у Львові в родині вчителів математики. У дев’ятому класі, коли набридли комп’ютерні ігри, зацікавився програмуванням. До університету Франка вступив, аби підтримати родинну традицію.

У змаганні програмістів брали участь 48 команд із 30 університетів України, Молдови, Румунії, Болгарії, Сербії, Греції та Ізраїлю. 11 прибули з України. На розв’язання дев’яти завдань алгоритмічного характеру організатори олімпіади виділили 5 год. Білецький, Бабіля та Коркуна, змінюючи один одного за комп’ютером, розв’язали задачі за 2 год. 4 хв.

— Щоразу, коли влаштовують такі змагання, є інтрига, — зізнається Остап. — А цього разу ми все зіпсували. Коли через дві години вийшли до зали для глядачів, усі зрозуміли, що перемога за нами.

Олімпіаду проводили під егідою міжнародної організації комп’ютерної техніки, що прагне визначити та підтримати кращих студентів. Після оголошення переможців Остап одразу зателефонував батькам, Руслан — своїй дівчині Лілі. Після змагання Василь Білецький поїхав до США на нове випробування, де посів сьоме місце. Інші повернулися додому.

— Першою мене привітала провідниця поїзду Тернопіль–Львів, навіть безплатно напоїла чаєм, — жартує Остап.

Нині команда ”Скорпіонс” готується до фіналу світового змагання в Канаді. Водночас студенти складають сесії та пишуть дипломи. Кажуть, після закінчення університету не матимуть проблем із працевлаштуванням.

— Наша спеціальність популярна. У Львові середній програміст може заробити тисячу доларів, у Києві — в півтора–два рази більше. У США таким фахівцям платять від 20 тисяч, — розповідає Остап Коркуна. — Я хотів би працювати у Львові, та навряд чи мені запропонують тут таку цікаву роботу, як у Штатах.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також