26 вересня в Ужгородському прес-клубі відбулася презентація нового туристичного путівника по Закарпаттю .
Автор та дизайнер книги «Закарпаття – цікаве поруч», досвідчений турист, Сергій Степчук розповів, що перша його книга вийшла ще у 2001 році, а це вже третє видання значно доповнене та вміщає багато деталей про Закарпатські ріки, озера, гори, водоспади тощо. «Це квінтесенція того, що я зібрав», - каже автор.
Пан Степчук вже більше 15 років займається туризмом і сам часто користується подібними путівниками. За його словами, в Інтернеті інформація неповна або розрізнена, а тут все зібрано докупи. До того ж в Інтернеті часто подаються неправдиві факти, а «Закарпаття – цікаве поруч» базується виключно на перевірених фактах та досвіді автора.
Книга містить 256 сторінок. Починається вона з загальних відомостей про клімат та географію краю. Опісля іде історична та культурологічна інформація: релігія, фольклор, закарпатська кухня, вина, музеї, тощо. Далі йде розділ «Корисні поради», котрий вміщає інформацію про місцевий час, транспорт, мову, дороги, зв'язок, характер закарпатців тощо.
Також в книзі є опис коротких екскурсій вулицями Ужгорода, Мукачева, Хуста. Не менш важлива частина путівника - опис 22 туристичних маршрутів з варіантами, які охоплюють всю область. В додаток до книги йде туристична карта-схема Закарпаття , де відмічені найбільш значні озера, водоспади, замки, дерев’яна архітектура, нацменшини тощо.
Сергій Степчук додає, що туристи в захваті від нашого регіону, часто називають Ужгород та Мукачеве європейськими містами. Такі місця як Долина нарцисів, Говерла, Синевир теж користуються значною популярністю. Але в області є і маловідомі туристичні принади.
Наприклад, дике озерце біля Синевира, чи нарциси на горі Близниця. Тут туристів менше, і саме в цьому їх родзинка. Такі місця теж згадані в книзі.
Книгу можна придбати в книгарнях та сувенірних крамницях міста Ужгород , в деяких книгарнях міста Мукачеве та сувенірних магазинах по Закарпаттю. Роздрібна ціна складає 100 гривень. Пан Сергій зазначає, що книга не приносить йому значного прибутку, вона радше слугує меті популяризації туризму в області та покликана передати його досвід та знання іншим людям.
Чинне видання «Закарпаття – цікаве поруч» подається російською, оскільки попередні 2 книги були українською і 1 німецькою. А мета автора - розширення кола читачів.
В Сергія Савчука також є мрія зробити книгу про Закарпаття для дітей. «Хочеться, щоб діти вивчали географію та історію з малого до великого, а не навпаки. Бо ми знаємо українських державних діячів, а великих закарпатців назвати часто не можемо», - додає автор з цього приводу.