Закарпатського регіонального відділення Асоціації міст України —

6
0

сім років діяльності

Закарпатське РВ АМУ утворене у березні 2000р. як добровільне об’єднання міських і селищних рад регіону з метою захисту спільних інтересів та розбудови місцевого самоврядування.

Нині воно об’єднує міські і селищні ради всіх міст і селищ - райцентрів Закарпаття. Головними напрямками діяльності ЗРВ АМУ є: інформаційне та консультативно-методичне забезпечення і правова допомога у здійсненні радами владних повноважень, поширення і впровадження кращого досвіду і практик надання громадських послуг, проведення навчань і тренінгів.

З ініціативи та допомоги ЗРВ АМУ на Закарпатті вперше запроваджувались такі ефективні форми і методи роботи рад, як громадські слухання, розробка статутів територіальних громад, створення дорадчих комітетів, здійснення фінансового аналізу бюджетів та запровадження програмно-цільового методу бюджетування, стратегічне планування розвитку і др.

З 2003 року ЗРВ АМУ забезпечує інформаційну підтримку від регіону всеукраїнської ІТ – мережі міст України „АМУ-діалог”, в якій щодня оновлюються новини з усіх міст країни.

За сім років ЗРВ АМУ виконало 5 ініціативних проектів з проблематики регіонального, місцевого розвитку і транскордонного співробітництва. Забезпечило партнерську участь у 7 проектах, що виконувались партнерами – Ужгородською міською радою, Асоціацією розвитку малого і середнього бізнесу та інновацій „Ужгород - ХХІ-й вік, Агентством місцевого розвитку „Європоліс”, Регіональним молодіжним екологічним об”єднанням „Екосфера”, ГО „Інститут державного управління та регіонального розвитку”, ГО „Паннонія”, Агентством місцевого розвитку та інновацій „ТЕS-Мукачево”.

У травні 2001 р. ЗРВ АМУ провело І-Й Форум міст-партнерів „Україна-Словаччина-Угорщина”, а у жовтні 2004 р. – ІІ-й Форум міст-партнерів „Румунія-Україна”. З 2006 р. Закарпатське РВ АМУ є партнером Ресурсного центру „CREST” (м. Сату-Маре) по виконанню спільного проекту „Сталий розвиток через партнерства без кордонів” в рамках програми PHARE CBC Румунія-Україна. У квітні і вересні 2007 р. за завданням цього проекту 20 представників громадських організацій і місцевої влади Закарпаття пройдуть 5-денні тренінги з проблем місцевого розвитку та розробки інвестиційних проектів.

Закарпатське РВ АМУ є одним із ініціаторів утворення та учасником відкритого коаліційного об”єднання громадських організацій „За майбутнє Закарпаття”, яке із серпня 2006 року активно долучилося до розробки та реалізації „Регіональної стратегії розвитку Закарпаття до 2015 року”, що підтримується Проектом партнерства Канада-Україна „Регіональне врядування та розвиток” за участі Канадського Інституту Урбаністики. Пропозиції і рекомендації коаліції „За майбутнє Закарпаття” та спеціальних засідань Закарпатського РВ АМУ щодо проблем стратегічного планування розвитку області враховані в „Регіональній стратегії розвитку Закарпаття до 2015 року”, робота над реалізацією якої продовжується.

За ініціативи ЗРВ АМУ міські ради Ужгорода, Чопа, Берегова і Хуста є учасниками всеукраїнського проекту „Реформа місцевих бюджетів в Україні”, що підтримується Агентством США з міжнародного розвитку.

Закарпатське РВ АМУ єдина в області організація, яка з 2005 року розпочала системну діяльність по навчанню та підвищенню кваліфікації посадових осіб місцевого самоврядування в міських і селищних радах Закарпаття. Ця робота здійснюється в рамках всеукраїнського проекту „Розширення навчальних послуг та надання дорадчої допомоги АМУ”, що виконується АМУ за підтримки USAID. На сьогодні пройшли навчання через проведення 9-ти тематичних фахових майстерень 270 працівників виконкомів міських і селищних рад та через курси дистанційного навчання – 150 працівників.

Через курси інтенсивного навчання в офісі АМУ у м. Києві підготовлено 14 кваліфікованих тренерів з числа найбільш досвідчених за фахом науковців, викладачів та працівників органів місцевого самоврядування. Тематика навчань обирається з огляду на актуальність і проблемність відповідної сфери управління: формування і виконання бюджетів; земельні відносини; енергоефективність та енергозбереження, якість муніципальних послуг; архітектура і будівництво; збереження історико-архітектурної спадщини; стратегічне планування; створення об”єднань співвласників житла; екологія і охорона довкілля; інформування та залучення громадськості; муніципальні інвестиції та кредити; утилізація твердих побутових відходів; регуляторна політика та підтримка підприємництва; розробка грантових проектів та фандрайзінг; організаційна робота ради і виконкому.

В жовтні 2006 р. Закарпатське РВ АМУ провело у м. Ужгороді семінар і круглий стіл „Реформи в Словаччині: можливості використання досвіду в Україні”, на якому вперше в Україні була презентована розроблена експертами АМУ „Програма побудови ефективної влади в Україні”, в якій представлена концепція системних реформ і розвитку місцевого самоврядування в державі.

В найближчі роки Закарпатське РВ АМУ розширить число учасників за рахунок добровільного вступу селищних і сільських рад Закарпаття. Цей процес уже розпочався. А нещодавно відбулися установчі збори Асоціації селищ і сіл Міжгірщини, які ініціювала Міжгірська селищна рада. В перспективі районна Асоціація селищ і сіл Міжгірщини увійде в Асоціацію міст України та громад.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також