вже через півроку
Через півроку Донецька та Закарпатська обласні лікарні будуть з'єднані найсучаснішим телезв'язком з розташованим у столиці Державним клінічним науково-практичним центром телемедицини МОЗ України та самим міністерством. Новий проект став можливим завдяки співпраці бізнесу, уряду та Системи ООН в Україні. Меморандум про взаєморозуміння підписали сьогодні заступник міністра охорони здоров'я Василь Лазоришинець, керівник Бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я в Україні Ігор Поканевич та генеральний директор МТС-Україна Андрій Дубовсков, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.
Реалізація даного пілотного проекту є першим кроком до створення телемедичної мережі, учасниками якої згодом стануть усі обласні лікарні, поінформував на прес-конференції після підписання меморандуму В.Лазоришинець. За його словами, телемедичний зв'язок наразі вже існує в Одесі, Запоріжжі, Львові, Тернополі. "Спільними зусиллями ми повинні все це зв'язати в одну мережу", - підкреслив заступник міністра охорони здоров'я.
В.Лазоришинець обгрунтував економічну доцільність впровадження телемедичних систем раціональним використанням людських та матеріальних ресурсів. За його словами, в першу чергу цей проект спрямовано на допомогу пацієнтам з віддалених регіонів, які завдяки йому матимуть доступ до високоспеціалізованої медичної допомоги. Окрім того, проведення керівництвом міністерства телеконференцій полегшить прийняття управлінських рішень і дасть змогу зекономити кошти, які нині витрачаються на відрядження в регіони або запрошення фахівців до столиці, а також полегшить впровадження медичних освітніх програм.
Відповідаючи на запитання коресподента УКРІНФОРМу про конкретну участь у проекті кожної із сторін, В.Лазоришинець поінформував, що Державний клінічний науково-практичний центр телемедицини МОЗ наразі формує нормативно-правову базу, керує всією системою телемедичних конференцій, а надалі контролюватиме раціональність використання обладнання.
І.Поканевич повідомив, що у даному випадку Представництво ООН виступало як посередник між урядом і приватним сектором, але надалі надаватиме програмну підтримку і залучатиме міжнародний досвід, щоб ця система телемедицини впроваджувалася в Україні якомога ефективніше.
А.Дубовсков повідомив, що компанія МТС-Україна є спонсором пілотного етапу проекту. Його вартість з урахуванням того, що протягом року МТС надаватиме безплатний трафік, коштуватиме приблизно 1 млн грн Надалі буде розроблено спеціальний пільговий тариф для установ охорони здоров'я, який буде дешевшим, ніж для звичайних користувачів.
Генеральний директор МТС-Україна також підкреслив, що згаданий проект є некомерційним, а відтак інші компанії можуть долучитися до розбудови вітчизняної системи охорони здоров'я.