Закарпатських журналістів навчатимуть новітнім медіа

12
0

У четвер, 7 липня, о 12.00 в Ужгородському прес-клубі відбудеться засідання, головною темою якого стане «Новітні медіа: як змінюються потреби аудиторії та засоби комунікації».

Під час засідання буде презентовано новий проект Ужгородського прес-клубу «Проведення навчально-практичного курсу з новітніх медіа в Закарпатській області», що передбачає серію тренінгів для місцевих журналістів за участю провідних фахівців всеукраїнського рівня.

Детальніше про особливості навчального курсу, який вперше реалізовуватиметься на Закарпатті, та про запрошених експертів розповість Ірина Бреза, голова Ужгородсьокго прес-клубу.

Юрій Бідзіля, декан філологічного факультету УжНУ, завідувач кафедри журналістики, к.ф.н. поінформує про нові підходи у навчанні журналістів у контексті оновлених потреб читацької та глядацької аудиторії.

Олександр Попович, журналіст, блогер, поділиться досвідом активного використання соціальних медіа та роботи в он-лайн-медіа.

Перший тренінг Ужгородського прес-клубу відбудеться вже у понеділок, 11 липня. Тренер— Отар Довженко, відомий журналіст, медіааналітик, блогер. Працював в групі видань «Телекритика», керівник проекту «Медіаграмотність», дописував до низки інтернет-видань («Українська правда», «Главред», «Главком», «Обозреватель» і т.д.) і друкованих видань («Дзеркало тижня», «Поступ», «Львівська газета», «Фокус» тощо). Веде блоги-колонки на сайтах «Телекритика», «Українська правда» та «Обозреватель».

 

Тема тренінгу: «Конвергентна журналістика: нові потреби аудиторії, нові канали комунікацій. Роль та функції нових медіа»

Тренер: Отар Довженко

План заходу

Початок: 10.00

Блок 1

У чому різниця між конвергентністю, мультимедійністю і журналістською багатозадачністю.

Конвергентність. Навіщо створювати медіаколгосп? Переваги і недоліки конвергентного устрою групи ЗМІ. Як здолати опір людського чинника і не знищити індивідуальність. Українські й західні приклади конвергентних медіагруп (розбір, обговорення).

Мультимедійність. Як поєднують різнорідні ЗМІ. Соціальні медіа як посередник. Чи справді треба, щоб газети розмовляли? Українські й західні приклади мультимедійних і мультиплатформних ЗМІ (розбір, обговорення).

Багатозадачність. Походження ідеалу багаторукого журналіста. Чи справді потрібно вміти і робити все? Різні моделі поділу праці всередині редакції та медіагрупи.

Перерва на каву: 11.30-12.00

Блок 2

 Як нові медіа допомагають традиційним итии по-новому. Місце нових медіа у конвергентній медіагрупі та мультиплатформному ЗМІ. Як соціальні медіа змінюють поведінку споживачів новин. Чи потрібне «просування у соцмережах»? Як зробити присутність ЗМІ у соціальних медіа ненав’язливою, органічною та ефективною. Хто в редакції повинен займатись соціальними медіа.

Блок 3

Як організувати засіб масової інформації, який знаходитиме свою аудиторію в різних комунікаційних середовищах. З чого почати трансформацію ЗМІ в мультимедійний. Чи потрібна конвергентність, мультимедійність та інноваційність регіональним ЗМІ та їх аудиторії? (обговорення).

Дискусія.

Закінчення тренінгу: 15.00

Просимо надсилати заявки на участь у тренінгу, оскільки кількість місць обмежена.
Навчання безкоштовне.

Для журналістів з районів відшкодовуються витрати на транспорт (за наявності квитків).

Прес-конференція відбудеться у приміщенні прес-клубу за адресою:
 м. Ужгород, вул. Собранецька, 3. Початок о 12.00

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також