Закарпатським багатодітним родинам подарували твори закарпатських письменників

9
0

Про непросту долю закарпатського села у гірській глибинці просто і переконливо сказано у словах: «У горах легко дихати, але важко жити».

Можливо і тому горяни з щирою радістю, привітністю зустрічають гостей, які знаходять час і можливість завітати до них.

Саме такою, сповненою взаємної поваги, щирістю, осяяною теплом благодатної днини, коли й справді «цвітуть осінні тихі небеса», нещодавно була зустріч учнів, учителів Новоселицької ЗОШ І-ІІІ ступеня, що на Міжгірщині, із своїм земляком – нині заступником голови обласної ради Андрієм Сербайлом. Буваючи у депутатських справах на Міжгірщині, він часто навідується в рідне село, де виріс, навчався, зустрічається із вчителями, колишніми однокласниками, сельчанами і в міру можливостей сприяє у вирішенні їх наболілих проблем.

На цей раз Андрій Сербайло приїхав до односельчан не сам, а разом із відомими закарпатськими письменниками – головою обласної письменницької організації, поетом Василем Густі, вихідцем із Міжгірського села Рекіти прозаїком Андрієм Дурундою, а також прозаїком і драматургом Дмитром Кешелею.

З цієї нагоди у місцевій школі відбулося справжнє свято художнього слова. На зустріч із письменниками прийшли учні, вчителі, сельчани, які люблять і шанують рідну літературу. Андрій Сербайло від усього серця подякував учителям за їх самовіддану працю у вихованні молодого покоління горян, прививають їм любов до рідного слова,  культури, бо ж не хлібом єдиним жили, живуть і житимуть верховинці.

Відтак присутні із цікавістю слухали виступи письменників. Багато чого доброго запам?ятається учням із тієї зустрічі. Та найбільше те, що на добру згадку про зустріч гості від імені обласної ради і обласної письменницької організації подарували учням Новоселицької школи бібліотечку нових книг закарпатських письменників. А для учениці цієї школи Мар?яни Гищин цей день пам?ятний  й тому, що для неї та її девяти братиків і сестричко багатодітної родини Марії Михайлівни і Василя Дмитровича Гищин гості подарували окремо книги письменників краю для їх сімейної бібліотечки.

Для гостей приємними і незабутніми враженнями стали ознайомлення із експозиціями шкільного музею – історія села Новоселиця та унікального, єдиного на Закарпатті – музею хліба, виставкою творчих робіт юних художників.

Роман Скляр

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також