Саме така думка виникла під час дискусії у рамках круглого столу з проблем профілактики порушень серед неповнолітніх, насамперед у сфері незаконного обігу наркотиків.
Представник департаменту освіти Закарпатської ОДА зазначив, що останнім часом статистика щодо дитячої наркоманії їм не надається і це шкодить профілактичній роботі з цього питання. Тим не менше у школах вони постійно проводять профілактичні бесіди з учнями.
Шнуренко Валерій, т.в.о. начальника ВБНОН у відповідь запропонував робити збори не лише серед учнів, але і серед батьків та вчителів. Адже саме батьки, за його словами, дуже часто зацікавлені у такій інформації. Зокрема, їм можна показувати фільми та проводити навчальні лекції.
Також 2 роки тому у Івано-Франківську розробили проект, де під час медогляду дітей проводилося і анонімне анкетування на тему схильності до вживання наркотиків. У 2012 році міністерство здоров’я дійсно проводило таке анкетування, для чого і була розроблена відповідна форма. Однак, на практиці це себе не виправдало. Жодної такої анкети у Закарпатті заповнено не було. Адже методологічних рекомендацій до цього анкетування МОЗ не видало.
Більше того законодавство обмежує діяльність наркологічної служби і остання не має змоги працювати з проблемними дітьми без згоди їх батьків чи інших дітей. У той же час батьки та вчителі часто замовчують випадки вживання наркотиків дітьми, аби не робити собі поганої слави.
Представники освітньої сфери зазначили, що у них руки зв’язані, адже вони говорити про дітей погано не мають права. Будь-який з батьків може за це написати на них заяву у міліцію, навіть якщо це правда. Часто від бездіяльності батьків страждають і лікарі. Та навіть сама міліція.
Зрештою зійшлися на думці, що батьки перші бачать проблеми своїх дітей, часто останні від цього страждають. Однак винними батьків називають вкрай рідко. Отож, перш за все, слід піднімати питання відповідальності батьків.
Мукачево.net