
В Ужгороді пройшла наукова конференція та майстер-клас для кардіологів, невропатологів та лікарів сімейної медицини.
Провідні фахівці України з питань аритмології обговорювали із закарпатськими колегами новітні методики діагностики, лікування та попередження ускладнень низки серцевих захворювань.
Конференція проводилась з ініціативи Асоціації аритмологів України та Робочої групи з порушень ритму серця Асоціації кардіологів України, ДУ «ННЦ «Інститут кардіології ім. академіка М.Д.Стражеска», НАМН України, ДВНЗ «Ужгородський національний університет», управління охорони здоров`я Закарпатської ОДА та обласного товариства терапевті та кардіологів.
Закарпатські медики можливість ознайомитися з останніми рекомендаціями Європейського товариства кардіологів щодо лікування миготливих аритмій, фібриляцій передсердя та застосування імплантованих пристроїв для лікування хронічної серцевої недостатності та аритмій. Зацікавленість та жваве обговорення викликало проведення інтерактивного майстер-класу «Тактика ведення хворого з миготливою аритмією» під час якого лікарі мали можливість не тільки оцінити рівень своїх знань, але й обговорити складні клінічні випадки.
За словами Президента Асоціації аритмологів України Олега Сичова третина всіх інсультів вникає на фоні саме миготливої аритмії - фібриляції передсердь. Це найбільш поширена аритмія, що підвищує смертність у 2 рази і також становить соціальну проблему, оскільки кількість інсультів при фібриляції зростає у 5–6 разів.