Закарпатським підприємцям пропонують покращити бізнес за європейські кошти (ФОТО)

12
0

17 жовтня в Ужгороді та Берегові відбулися презентації Програми ділових консультаційних послуг (BAS).

Європейського Банку Реконструкції та Розвитку. Запрошені експерти розповіли про можливості BAS для підтримки та розвитку малого та середнього бізнесу.  А також про успішно реалізовані проекти в Україні та Закарпатті, в тому числі.На захід насамперед запрошували підприємців, хоча могли прийти всі бажаючі.

Наталія Бандера, менеджер програми в Україні, розповіла, що тепер у підприємців з’явився реальний шанс покращити ведення власного бізнесу. Зокрема мова йде про надання послуг з боку кваліфікованих галузевих консультантів, які допоможуть розробити бізнес-планування, займуться маркетингом та навіть пошуком нових партнерів.

Спеціаліст програми BAS Павло Третяк зауважив, що не слід лякатися слова "консультант": "Насамперед це професіонал, який має досвід надання подібних послуг та порад на інших підприємствах, володіє сучасними знаннями".

Якщо ваше підприємство працює не так як би вам хотілося, і ви не знаєте як змінити ситуацію - час звертатися до фахівців. Як засвідчує практика, це працює - підвищується ефективність управління, покращуються показники та зменшуються витрати.
Найцікавіше, що програма BAS надає субсидії для співфінансування таких консалтингових проектів (до 75% від вартості). Щоправда взяти участь у програмі можуть лише підприємства, де переважає український капітал, які працюють на ринку не менше двох років та мають у штаті не більше 250 робітників.

Зокрема як позитивний приклад розповіли про успіхи ТОВ "Ужфарм". Це підприємство, яке  володіє аптечною мережею на Закарпатті. Нових власників лякала висока конкуренція на ринку, тому намагалися стати кращими та мінімізувати витрати. Незабаром у мережі було впроваджено систему менеджменту якості і ця мережа аптек стала першою на Закарпатті, що сертифікована відповідно до міжнародних стандартів ISO 9001. Аби "дотягнути" до цих стандартів - потрібно було покращити якість обслуговування клієнтів... Згодом "Ужфарм" відкрив ще кілька філій в області, а товарообіг зріс у кілька разів.

Розповіли також про дієвість програми на прикладі мережі кіосків у Дніпропетровську, де було запроваджена комп’ютернасистема обліку, в результаті відбулася значна економія часу, зростання товарообігу та ефективності роботи працівників.

Цілком можлива підтримка навіть модного нині Інтернет-бізнесу. Скажімо, за порадою звернулося керівництво журналу "Карт Бланш", який видається для банківських працівників. Журнал планував вийти також у Інтернет-простір. Через деякий час був створений веб-ресурс, отримані консультації щодо подальшого бізнес-планування. В результаті вдалося знайти чимало нових читачів, а також редакція почала заробляти на рекламі у мережі. Значну частину коштів за розробку проекту було компенсовано за рахунок Програми BAS в Україні.

На зустрічі у Берегові прозвучало питання –а чи є можливість отримати консультації у сфері сільського господарства та фермерства? Наталія Бандера зауважила, що така можливість є. Хоча основні бенефіцарії проектів цепідприємства, що займаються торгівлею, будівництвом та виробництвом продуктів харчування та напоїв. Приклад позитивного консалтингу у сфері сільського господарства був у Молдові - по допомогу звернулося підприємство, що вирощує виноград європейських сортів.  

"Звісно, наші підприємці ще не готові до таких новацій, як платні консультаційні послуги, - зауважив заступник голови Берегівської РДА Владислав Гоблик. - Все нове сприймається досить важко. Однак слід згадати 2008 рік, коли ми вперше почули про проект ООН "Розвиток, орієнтований на громаду". Тоді мало хто бажав прийняти у ній участь, не вірили, що він дієвий. А нині Берегівщина - серед найкращих районів в Україні, де впроваджується цей проект. Деякі сільські ради навіть "стоять у черзі". Тому, сподіваємося, що реальна співпраця ще попереду -коли підприємці побачать, що програма реально працює на прикладі сусідів. Насамперед у нашому регіоні це стосується галузі сільського господарства, переробки, легкої промисловості, туризму та рекреації".

BAS – Програма Європейського Банку Реконструкції та Розвитку, що фінансується Європейським Союзом і допомагає підприємствам, надаючи гранти на консалтингові послуги. Станом на серпень 2012 року, BAS-Україна підтримала 145 підприємств малого та середнього бізнесу за участі 76 консультантів.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також