За дорученням генерального директора Володимира Козака "Укрзалізниця" опрацьовує із залізницями України механізм видачі працівникам галузі безвідсоткової позики для будівництва і придбання житла.
Про це повідомили у прес-службі Укрзалізниці.
«Для вирішення питання житлового забезпечення залізничників ми розглядаємо одразу декілька варіантів. Найголовніший – це видача безвідсоткових кредитів працівникам. Плануємо, що придбання житла здійснюватиметься на паритетних умовах, коли, скажімо, працівник сплачує 30 %, а решту 70 % – залізниця надає безвідсоткову позику терміном до 20 років. Таким чином ми розраховуємо закріпити кадри у галузі, зберегти професіоналів, і залучити працівників інших дефіцитних професій, які потрібні залізничному транспорту», – зазначив Володимир Козак.
Передусім мова йде про відповідальних добросовісних працівників, які добре зарекомендували себе повсякденною роботою. Черговість надання позик визначатиме спеціальна комісія на основі спеціально розробленого положення з урахуванням віку працівника, регіону, у якому буде придбане житло та інших обставин. До закінчення терміну дії договору (виплати працівником усієї вартості квартири) квартира залишатиметься під заставою у залізниці.
За оцінками фінансистів, переваги механізму дольової участі у придбанні житла відчують і працівники, і залізниці. Зокрема, для працівника – це відсутність прибуткового податку, а для залізниць – отримання коштів від працівника протягом 20 років з можливістю направлення їх на подальшу видачу безвідсоткових позик працівникам, при цьому обігові кошти підприємства відволікатимуться тільки в перших роках фінансування, оскільки в подальшому, джерело грошових коштів (кеш) з кожним наступним роком буде зростати в арифметичній прогресії. Але, при цьому потрібно буде кожен рік передбачати в фінансовому плані, як джерело фінансування, суму цих коштів. За словами генерального директора Укрзалізниці, при такому підході, вже на наступний рік кожна із шести залізниць України має передбачити для видачі безвідсоткових позик на житло по 35 млн грн.
Володимир Козак поінформував, що іншим напрямком вирішення житлового питання є переобладнання під житло існуючих на залізницях приміщень, залучення банківських інвестицій у незавершене будівництво на максимальній стадії готовності. Таким чином планується зменшити квартирні черги.
«Ми повинні нашим черговикам та перспективній молоді дати можливості обрати варіанти фінансування житлового будівництва, тож залізниці мають дати свої пропозиції щодо варіантів фінансування житлової програми. Таким чином ми закріпимо перспективних молодих спеціалістів, кардинально оновимо кадровий потенціал галузі. Наші черговики повинні бути переконані, що їх черга на житло не перейде у спадок наступним поколінням, а молоді кадри – мати впевненість у тому, що залізнична галузь, у разі зацікавленості у роботі фахового спеціаліста, створить йому та його родині належні житлові умови і виступить надійним партнером для такого працівника у питаннях придбання житла», – наголосив Володимир Козак.