Закарпатський лікар розповів про дешеві аналоги відомих ліків, які варто вживати при грипі і застуді

61
7

Яким лікам варто надавати перевагу, аби не розорити сімейний бюджет при лікуванні сезонних застуд, у спеціальному коментарі для Mukachevo.net розповів кандидат медичних наук, сімейний лікар Віктор Петров.

Осінь є золотою порою для аптек та деяких фармакологічних гігантів, які намагатимуться продати закарпатцям найдорожчі та найбільш розрекламовані препарати. Для того,  щоб бути озброєним щодо вірусів грипу і застуди, лікар пропонує запам’ятати деякі постулати лікування.

- При перших проявах захворювання, а саме підвищення температури тіла, нездужання, сльозотеча, болі в м’язах та очах, нежить, перше що необхідно зробити,- це залишитися вдома та організувати собі ліжковий режим. Першою допомогою буде рясне пиття понад 2,5- 3 літри на добу та дієтичне (легко засвоюване) харчування.

З засобів, які можна використовувати негайно - це сольові розчини, морська сіль в розчині (препарати «Хьюмер», «Аквамаріс», «Носоль», «Квікс», «Мараімер»), промивати потрібно багато, тому рекомендую не нехтувати препаратом «Гіпертонічний розчин Натрію Хлориду» для зовнішнього застосування, він є у всіх аптеках біля лікарень і коштує 14-15 гривень, на відміну від інших препаратів. Промивання носової порожнини проводити по 5-6 разів на добу, не шкодуючи свого носа, це дає можливість видалити вірус і не дати розвинутися хворобі, - каже медик.

- «Збивати», а точніше знижувати температуру тіла треба тільки в тому разі, якщо вона вища 38,1 градусів. Для цього чудово підійде парацетамол (аналогами є «Панадол», «Рапідол») або ібупрофен («Нурофен», «Бофен», «Імет» та інші дорогі препарати), вартість яких коливається від 11 до 20 гривень, - зазначає сімейний лікар.

- Для того, щоб допомогти собі при ознобі, тобто ломоті у всьому тілі, потрібно прийняти препарати, які містять протизапальні компоненти та кофеїн. Це може бути дуже доступний препарат «Комбігрип», «КолдФлю», «ГрипГо», «Аксагрип». Вартість цих препаратів  коливається в межах 20-30 гривень, - наголошує фахівець.

- Як лікарі інфекціоніст, сімейний лікар прошу вас не використовувати противірусні та антибіотичні засоби за призначенням фармацевтів. Якщо лікування в домашніх умовах не дало результатів протягом 24 годин, потрібно звернутися до лікаря, бо може розвинутися запалення легень, енцефаліт чи вірусний міокардит. Вагітні, ослаблені люди, особи з важкими захворюваннями повинні негайно звернутися до лікарів  при появі симптомів застуди, бо наслідки можуть бути важкими, - підкреслив Віктор Петров.

Деякі відомі дорогі ліки та їх дешеві, та не менш дієві аналоги:

Нурофен, Бофен, Ібупром, Імет = Ібупрофен
Панадол = Парацетамол
Дляніс = Носоль
Зовиракс = Ацикловір
Імунал = Ехінацеї екстракт, елеутерококу настій, лимонник китайський
Еріус = Едем
Клацид = Кларитроміцин
Лазолван = Амброксол
Отривін = Фармазолін
Хемоміцін, Сумамед = Азітромицин, Зіоміцин 

Мukachevo.net

Коментарі

М
Марина

Вважаю, що противовірусні препарати значно полегшують перебіг хвороби. Я віддаю перевагу Iнфлюциду, т.к. він і підвищує імунітет, і з вірусами бореться. Також вітаміни намагаюся під час хвороби пити, і більше лежати. Цитрусові, мед, малина, імбир, часник та цибуля, все це гарну допомогу надає організму.

О
Олена

Мене неодноразово рятував Есберітокс. Якщо тільки бачу, що починається стан нездужання, одразу його приймаю. І симптоми усуваються якось швидше, ніж звичайно, і хвороба протікає легше.

А
Анастасiя

Я теж Інфлюцид підключаю в період епідемії грипу. З цими пігулками вдається вберегти себе.

Л
Леся

Я в таких випадках одразу Інфлюцид починаю приймати. Гарний та перевірений засіб, який завжди під рукою тримаю. Ну і питво, питво, питво та постільний режим – взагалі без варіантів. Повірте, одужання настає в рази швидше.

*
*

А де поділися народні методи лікування:мед,лимон,.......?Іме хімічну іду іще лікарства і скільки років людина проживе

З
Зовіракс

Мабуть ніякий ацикловір чи шось подібне не може замінити "зовіракс"! Від ацикловіра навіть язик терпне на довго, це печінка так реагує ( у кого проблеми з печінкою)

М
Мукачівець

А ще можна зайти на сайт http://dovgolit.com/medications-info/110626-edem-farmak.html Зверху в пошук ввести препарат, який ви шукаєте. В резултьтатах пошуку натиснути на препарат і на зявившійся сторінці внизу подивитися які є аналоги. Виписати собі, а далі вже в аптеках питати ціни.

Читайте також