Завжди приємно читати щось і про когось гарне та вагоме, особливо, коли йдеться про наших талановитих краян.
Серед багатьох, така можливість є і в нас порадіти за Юрія Шипа – нашого земляка: письменника, лауреата двох обласних літературних премій (ім. Федора Потушняка та Героя України о. Августина Волошина), а також Всеукраїнської ім. Леоніда Глібова – самобутнього майстра в розмаїтих поетичних жанрах пісні, байки, сатири, гумору та художньої публіцистики.
Високу оцінку творчим набуткам Юрія Шипа (а це понад 30 книжок.–І.Т.) дали відомі діячі художнього слова, літературної критики та читачі у багатьох крайових історичних часописах не тільки на теренах України, але й за її межами.
Яскравим підтвердженням цього стали аналітичні рецензії та відгуки на нову грань таланту Ю.Шипа і в жанрі поетичної мініатюри – катрену, надруковані в газеті "Літературна Україна", журналах Національної спілки письменників України "Вітчизна" (Київ), "Дзвін" (Львів), "Дукля" (Пряшів) та інших солідних виданнях на книжки письменника "Переказ у роздумах про село Великі Лази в соборній родині Христової Церкви", "Побожні думки", "Фрічки фігляра"...
Поміж авторів цих вдумливих досліджень про творчість нашого земляка є і науковці нашого краю: доктори філологічних, історичних та філософських наук, професори – Петро Лизанець, Сергій Федака, Микола Зимомря, Іван Стецяк, Юрій Туряниця, кандидати історичних та педагогічних наук Маріан Токар, Василь Туряниця, інші дослідники творчості письменника Шипа.
Ось як, скажімо, резюмує, підсумовуючи аналіз книжки поета "Фрічки фігляра" в рецензії "Нова сміхологія Юрія Шипа" (ж. "Дзвін", №7, 2009, с. 148-149) професор Юрій Туряниця: "Юрій Шип, отже, своєю книжкою сміхології переконав, що є не тільки оригінальним і вдумливим поетом-ліриком, піснярем, байкарем, белетристом, а й талановитим майстром сатиричної мініатюри, вправним діагностом небезпечних інфекцій та епідемій у людському та суспільному житті.
Особливо радує, що лікувальна сміхотерапія письменника й надалі цілюща, високодуховна, а він є адептом чесності, порядності, справедливості задля краси благочестивого життя, любові до Бога та ближнього".
Сказано об'єктивно та доречно. З чим і вітаємо нашого крайового майстра слова з побажанням і надалі продуктивно творчо дерзати, радуючи читачів новими цікавими книжками.