Закарпатський центр зайнятості влаштував на роботу 71 людину з особливими фізичними потребами

29
0

І це тільки з початку цього року.

       Проблеми ринку праці не обходять стороною сферу зайнятості людей з інвалідністю. З року в рік в центри зайнятості Закарпаття звертаються у пошуках роботи все більше неповносправних. Так, протягом січня-травня поточного року фахівці центрів зайнятості надавали соціальні послуги 403 таким особам, тоді як у минулому році таких звернень було 371, у позаминулому – 275. 

 
         Питання працевлаштування шукачів роботи з вадами здоров'я знаходиться на постійному контролі службовців центрів зайнятості. Фахівці служби зайнятості надають комплекс соціальних послуг таким громадянам, враховуючи індивідуальні потреби, трудовий досвід, освіту, рекомендації медиків щодо трудової діяльності. Громадяни з інвалідністю залучаються до тематичних семінарів та тренінгів з техніки пошуку роботи, скеровуються на професійне навчання, направляються на оплачувані громадські роботи, їм пропонують відкрити власну справу.
 
         Так, протягом січня-травня поточного року, за сприянням служби зайнятості працевлаштований кожний шостий шукач роботи з інвалідністю. Всього працевлаштовані 71 шукачів роботи з інвалідністю, що на 15 осіб більше у порівнянні з минулим роком. З числа працевлаштованих - 5 безробітних з інвалідністю започаткували підприємницьку діяльність, отримавши допомогу по безробіттю одноразово.
 
З метою підвищення конкурентоспроможності шукачів роботи з інвалідністю державна служба зайнятості надає дотацію працедавцю. У поточному році з наданням роботодавцю дотації з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття  працевлаштовані 16 безробітних з інвалідністю, що вдвічі більше у порівнянні з минулим роком.
 
         Інформаційно-роз'яснювальна робота в центрах зайнятості спрямована і на працедавців, аби змінити їхні погляди на можливості людей з функціональними обмеженнями, зорієнтувати їх на соціальну відповідальність. Адже шукачам роботи з інвалідністю часто пропонують меншу заробітну плату, відмовляють у створенні відповідних до медичних показань умов роботи.
 
         З червня місяця центри зайнятості Закарпаття перейшли на роботу за Єдиною технологією надання соціальних послуг, якою передбачені нові підходи щодо працевлаштування, професійної адаптації та закріплення людей з функціональними обмеженнями на робочому місці, розширення співпраці із роботодавцями, державними структурами та громадськими об'єднаннями з метою повернення людей з інвалідністю до трудової діяльності.
 

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також