Закарпатський "турист" став учасником змагання експертів у телепроекті "Останній герой"

4
0

Відомий телевізійний проект «Останній герой» свого часу очолював усі рейтинги популярності. Не дивно, що його організатори вирішили продовжити зйомки телешоу, попередньо провівши апробацію нових видів змагань серед експертів.

До їх списку увійшов і завідуючий кафедри туризму Ужгородського національного університету Федір Шандор, який після повернення з тропічних островів Домініканської республіки поділився з нами «героїчними» пригодами, їх значенням для Ужгородського університету і тим, як участь у подібних заходах впливає на навчання майбутніх фахівців з туризму.

Можливість виїхати в Домініканську республіку з’явилася завдяки співпраці з однією з туристичних фірм Закарпаття, із котрою кафедра має давні дружні відносини: студенти проходять там практику, організація допомагає в оформленні документів для виїзду закордон студентам і викладачам. Кафедра спільно з цією туристичною фірмою бере участь у всеукраїнському рейтингу котування, який відкриває нові можливості у здобутті практичних і теоретичних знань у галузі туризму. Чим більше туристична фірма відправила людей закордон, тим кращий вона має рейтинг. Кафедра ж отримує додаткові анонси і запрошення на різноманітні туристичні акції. Це, в свою чергу, приносить додаткові бали Закарпаттю у згаданому рейтингу. Як результат такої співпраці, кафедра туризму УжНУ візьме участь у ІІІ-ій Всесвітній конференції туризму в Омані, яка відбудеться наступного року в місті Маскат.

Цього ж разу, такою акцією стали змагання у відомому телевізійному проекті «Останній герой», які проходили на острові Самана. Там проводилися зйомки всіх програм «Останнього героя». «Власне, це були змагання експертів, працівників туристичних фірм, кафедр та організацій», — розповідає Федір Шандор, — «Справа в тім, що в телеверсії беруть участь зірки, а поза кадром залишаються експерти, які випробовують на собі ці змагання, щоб згодом ніхто не постраждав і було якісне відео. Цими експертами виступили команди з України, Росії, Казахстану і Білорусі».

Упродовж чотирьох днів команди змагалися в інтелектуальних і силових конкурсах: запливання в підводні печери, походи в гори, пірнання у хвилі Атлантичного океану тощо. Українська команда здобула всі з можливих перемог.

«Ця перемога у конкурсі дала українській команді право на участь у наступних змаганнях, які відбудуться в кінці травня цього року у Мексиці. Та окрім змагань, ми отримали можливість ознайомитися з анімацією, новими видами туризму в Домініканській республіці — орхідейний, какао-туризм — та з системою латиноамериканського обслуговування», — зазначає Федір Федорович. «Тим, що кафедру туризму Ужгородського національного університету включили у престижний проект, який презентуватиметься у вересні на телебаченні, УжНУ вкотре довів — в галузі туризму він в лідерах української туристичної освіти!», — резюмує завкафедрою.

З вищих навчальних закладів на проекті був представлений лише Ужгородський національний університет, власне як і на багатьох міжнародних конференціях з туризму, в яких брала участь кафедра в Австралії, Ізраїлі, Туреччині, Угорщині, Польщі і т. д. Перші подібні конференції українські виші чомусь ігнорували. «Наша ж кафедра завжди шукала і знаходила можливості відвідувати усі конференції, і нині ми отримуємо з цього дивіденди, впроваджуючи отриманий досвід в науковому та навчальному процесах», — каже Ф.Шандор.

Так студенти часто виїздять закордон не лише в Туреччину, США, Таїланд та Єгипет, а і у європейські зони. Як результат вони краще розуміють до якої історії належить Закарпаття, порівнюють туристичні інфраструктури різних країн.

Результати подібних виїздів, участі у проектах і конференціях втілюються кафедрою туризму на практиці: реалізуються різноманітні туристичні проекти, готуються фахові видання, організовуються семінари тощо.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також