7 жовтня відбувся спільний брифінг представників Державтоінспекції, МНС та Укравтодору з питань готовності до зміни погодних умов, стану вулично-дорожньої мережі та допомоги водіям у разі складних погодних умов.
Заступник начальника служби автомобільних доріг в Закарпатській області Заяць Василь Іванович розповів, що його служба відповідає за місцеві дороги державного значення, а саме за 3334 км доріг, із них 1100 км державного значення.
Цього року на Закарпатських дорогах було виявлено величезну кількість ям, а точніше їх кількість зросла зі 120 тисяч до 158 тисяч. Основна проблема - недофінансування.Служба автомобільних доріг в Закарпатській області повинна виконувати середній та капітальний ремонт доріг. Як пояснив пан Заєць, середній ремонт передбачає засипання ями гравієм і залиття її асфальтобетоном, шаром не менше 5-7 сантиметрів, або закатування бітумом. Саме такі роботи переважно виконуються службою. Втім дороги після них для їзди вантажівок не є придатними.
Водночас на даний момент вже 70% доріг області потребують саме капітального ремонту. А грошей з державного бюджету минулого року виділили 65 мільйонів, цього року - 70 млн. гривень. Це складає всього 17-18% від потреби.
Крім того джерелом фінансування залишився податок з шин і придбаних нових транспортних засобів. Але він іде в місцевий бюджет і приносить 7-8 мільйонів гривень на рік.
Недофінансування впливає і на швидкість робіт Укравтодору. Так громадяни усно чи письмово, а ДАІ шляхом приписів мають можливість звертатися до Служби автомобільних доріг в Закарпатській області і повідомляти її про помічені проблеми. Втім, на практиці проблемою можуть зайнятися через день, а можуть і через 2 тижні. Можуть також виникати простої під час процесу роботи. Вся справа в тому, каже пан Заєць, що в фінансуванні Служби нема ритмічності. Так, на даний момент відставання з фінансування складає 17 мільйонів гривень.
Мукачево.net