Екологічна криза, що виникла через непродумане господарювання людини, змушує змінити своє ставлення до довкілля.
Одне з основних завдань екологічного виховання полягає у тому, аби закріпити у суспільстві усвідомлення того, що природні багатства не є безмежними, а сучасне суспільство не має права жити за рахунок майбутніх поколінь. Нещодавно директор національного природного парку «Зачарований край» Іван Піняшко та голова громадської екологічної організації «Джерело» Василь Мочан звернулись у представництво ОБСЄ в Києві і домовилось про співпрацю у цьому напрямку. На теренах району вже реалізовують проект «Зелений пакет».
Відповідні посібники, після погодження відділу освіти РДА, передані у школи сіл Смологовиця, Чорний Потік, Підгірне, Ільниця та Осій. З керівництвом навчальних закладів погоджено план екологічних уроків, які проводять працівники НПП «Зачарований край» та члени громадської організації. Це дасть змогу підвищити екологічну грамотність школярів, привернути їх увагу до таких проблем сьогодення, привити їм любов до природи.
На цих уроках наголошується на тому, що світ природи є середовищем існування людини, тому вона має бути зацікавлена у збереженні його цілісності, чистоти, гармонії. Екологічне ж виховання неможливе без уміння осмислювати відповідні явища, робити висновки щодо стану природи, виробляти способи розумної взаємодії з нею.
Йдеться також про те, що забруднення повітря, води, землі, внаслідок бездумної господарської діяльності, несприятливо впливає на умови життя та здоров'я населення. І найбільш незахищеними у цьому плані є діти. Звісно, і основи екологічного виховання людини закладаються ще у ранньому віці. Якщо дитині у сім'ї розповідають про навколишній світ з позиції любові, у неї формується дбайливе ставлення до природи.
За надані «Зелені пакети» висловлюємо найщиріші слова вдячності представництву ОБСЄ у столиці, а за співпрацю -- відділу освіти РДА та керівництву шкіл.