Закарпаття готуються до весняного призову

5
0

Днями у приміщенні адмінбудівлі Хустсько-Міжгірського об’єднаного міського військового комісаріату прийом громадян та зустріч із членами районної призовної комісії, секретарями сільських рад провів заступник військового комісара Закарпатського обласного військового комісаріату, підполковник Петро Марко.

 

У роботі зібрання також взяли участь військовий комісар Хустсько-Міжгірського ОМВК, підполковник Олександр Сейпі та його заступник, майор Олег Федій.
 
Одним із ключових питань зустрічі було — забезпечення проведення призовної кампанії та відправка юнаків на строкову службу. У зв’язку з проведенням футбольного чемпіонату Євро-2012 року, вона дещо відрізнятиметься від попередніх і має свої особливості. Саме на цьому зосередив увагу присутніх Петро Марко. Зважаючи на Євромундіаль, навчання у вузах, технікумах, загальноосвітніх закладах закінчується раніше, в травні. Тому учні, студенти технікумів та вишів, які мають бажання продовжити навчання, не підлягатимуть призову. А ті, хто все-таки схоче проходити військову службу, може звернутися з письмовою заявою до відділення військового комісаріату.
 
На Міжгірський район у поточному році покладено завдання призвати на військову строкову службу в Збройних силах майже 50 юнаків. Разом з цим всі, хто за віком підлягає призову, повинні пройти повне медичне обстеження і дізнатися реальний стан свого здоров’я. Як зауважив підполковник Олександр Сейпі, щороку за проходження медкомісії виявляють 2-3 випадки захворювання на туберкульоз, інші вірусні та хронічні недуги.
 
Відповідно до Закону України “Про загальний військовий обов’язок і військову службу” на сьогодні терміни проходження служби військовослужбовцями строкової служби становлять: осіб, які мають середню, середньо-спеціальну освіту — 12 місяців; для осіб, які мають вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем підготовки спеціаліста або магістра — до 9 місяців.
 
Підполковник Петро Марко детально зупинився і на проходженні військової служби за контрактом. Цього року, за словами Петра Михайловича, дане питання зрушилося з мертвої точки. Бажання нести службу в Збройних силах саме на контрактній основі останнім часом все більше виявляють і жителі Закарпаття.
 
Покращились умови для військовослужбовців, зокрема, якість харчування. В рази збільшилось фінансування ЗСУ. Якщо в попередні роки майже 87 відсотків військового бюджету йшло на утримання армії, то в цьому році 30 процентів передбачено на модернізацію, реформування та оснащення армії новою технікою.
 
Наприкінці зустрічі підполковник Петро Марко подякував присутнім членам комісії за плідну співпрацю, а також секретарям сільських рад, які якісно виконують покладені на них обов’язки у роботі з допризовною молоддю.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також