Зараз в Україні існує спільнота із близько двох тисяч караванерів.
Як розповів лідер Асоціації караванерів України Едуард Татуревич, Закарпаття має чимало цікавих локацій і як крайня західна область країни ідеально для цього підходить. Про це повідомляє Укрінформ.
“Ми створили асоціацію давно і їздимо Європою в будинках на колесах вже понад 10 років. Зараз поїздки за кордон — недоступна опція через карантин, а тому караванери відкривають для себе Україну. У нас, звісно, погані дороги і здебільшого немає інфраструктури для караванінгу, але зараз – в епоху карантину – з’явилася чудова нагода швидко усе це організувати. Закарпаття має шанс на те, щоб швидко зайти в цю нішу й запропонувати послуги каравенарам з усієї країни, стати плацдармом для розвитку цього напрямку в Україні”, – зазначив Татуревич.
“Через закриті кордони ці люди лишилися в країні й нікуди не поїхали. Але подорожувати хочеться, це як для лижників — стан “сніготоксикозу”, коли тебе тягне в подорож. На Закарпатті є можливість подорожувати караванерам у всі сезони, особливо це прекрасно у міжсезоння, коли мало людей. Восени минулого року компанія з Києва, що займається прокатом автобудинків, організовувала маршрут Закарпаттям, тоді подорожували 6 автобудинків. Я до них приєднався в Косині. Ночували в Колочаві, були в Хусті на равликовій фермі”, – розповів лідер асоціації.
“Там є все, що треба для комфортної ночівлі в автобудинку, тому що сам власник – караванер. Він розуміє, що треба старплац — парковку з освітленням, електроточками, душем... На деяких стоянках, де стають караванери, важко отримати комфорт, тому що поруч шумні компанії, дискотеки”, – додав мандрівник.
Також він зазначив, що багато караванерів зупиняються принципово лише в диких місцях.
“Все ж таки караванинг — це незалежність: подобається стоїш, ні — їдеш в інше місце, сів, завів авто і поїхав. Але більшість хочуть зупинитися саме на закритій території”, – зазначив Татуревич, наголосивши, що закарпатцям саме час взятися за облаштування таких стоянок для караванерів.
Наразі караванери вже знають про такі точки для зупинок на Закарпатті: в Дийді на Берегівщині, Ізках на Міжгірщині, в Солотвині на солоних озерах. Тривають перемовини із власниками термалів на Закарпатті щодо обладнання таких стоянок навколо відомих геотермальних курортів області.
“Якщо мінімальна ціна номера на термальних курортах Закарпаття — від 700 грн, то власник автобудинку готовий заплатити 200-300 грн за ночівлю. Тобто, це вигідно. Але часом власники, розуміючи, що караванери — люди не бідні, просять за послуги нереальні суми. Наприклад, під Львовом на стоянці якось у мене попросили 500 грн. Щоб розуміти: вартість такої послуги — це в межах 100-200 грн. Навіть в Європі ціна на обладнаних паркінгах починається із 10 євро”, – зауважив Татуревич.
Караванінг – це подорожі автомобілем з причепом у формі трейлера або автобудинком. Караванінг ще іноді називають яхтингом на колесах. Це західна традиція подорожування, дуже популярна в сусідніх із Закарпаттям Угорщині та Чехії. Караванери подорожують у власних будинках (новий коштує близько 50 тис. євро, вживаний – від 10 тис. євро), або орендують їх за 100-150 євро на добу. Це ідеальний варіант для подорожей в межах однієї країни. Одна із найпопулярніших країн Європи для караванінгу – Норвегія.
Дивіться також: Прага, Будапешт, "Лужанка", український Донбас - непростий шлях чеських волонтерів.
Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.
Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.
Дізнайся першим!