Закарпаття — край експериментів

13
0

І в земельних питаннях також

Закарпаття впроваджує експериментальний проект із встановлення супутникових станцій із GPS-навігаторами, що дозволить проводити чіткі геодезичні вимірювання та відстежувати місцезнаходження будь-яких рухомих предметів, оснащених спеціальними приладами. Крім того, наша область має стати експериментальною в державі щодо  ведення кадастру. На цей експеримент Держкомзем виділив 1 мільйон 775 тисяч гривень, повідомив начальник управління земельних ресурсів облдержадміністрації Іван Калинич.

 Для покриття усієї області супутниковим сигналом буде споруджено і відповідно обладнано 5 станцій у Тячеві, Рахові, Мукачеві, Міжгір’ї та Великоберезнянському районі. Для цього треба 2 мільйони гривень, які зібрали кілька геодезичних підприємств області, не дочекавшись фінансування проекту із держбюджету, на яке розраховували упродовж останніх трьох років. Система дозволить чітко встановлювати межі земельних ділянок, прискорить видачу державних актів на землю. Крім того, вона допоможе здійснити чіткі розрахунки при зведенні через територію Закарпаття автобану міжнародного значення.

 За словами І. Калинича, у Польщі після впровадження аналогічної супутникової системи зникла проблема визначення координат земельних ділянок, а підприємства, наприклад, позбулися проблеми зі зникненням продукції. Обладнавши автомобілі спеціальними пристроями, можна з одного кабінету стежити за їхнім рухом і не допустити зайвих маневрів.

 Крім того, Іван Калинич розповів, що закарпатська земля що далі, то більше росте як у ціні, так і в попиті. У цьому році від продажу земель несільськогосподарського призначення область уже заробила 57 мільйонів гривень, при тому, що до продажу на аукціоні підготовлено ще 81 ділянку. Він також відзначив, що за останні 3 роки вартість нашої землі офіційно зросла більш ніж у чотири рази. Якщо в 2005 році квадратний метр коштував 17 гривень 50 копійок, то зараз він усереднено вартує 80 гривень.

 За словами пана Калинича, найдорожча земля в Ужгороді, Мукачеві та Хусті. До прикладу, в місті над Латорицею фіксували ціну під час продажу через аукціон і 300 гривень за квадратний метр. Найбільше ж землі цього року продали на Ужгородщині, Мукачівщині, Рахівщині, Виноградівщині, а також в обласному центрі та Мукачеві. 

 Звісно, великий попит і на рекреаційно-привабливі території. Зокрема, зараз на Свалявщині і Рахівщині триває інвентаризація, в результаті якої ціна тутешньої землі знову зросте. Бо, як зазначив, начальник управління земельних ресурсів, у нас землі не так багато, щоб її дешево продавати.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також