
Саме такі цифри були наведені згідно Моніторингу земельних відносин, який був започаткований в рамках проекту Світового Банку.
Була проведена повна інвентаризація всієї ріллі в земельному кадастрі і визначили, які паї є невитребуваними.Всього ж таких паїв було виявлено загальною площею на – 391 тисячу гектарів.
На Закарпатті таких паїв 418 штук на загальну площу у 450 гектарів землі. Лідером із невитребуваними паями є Житомирщина – 28 тисяч 318 штук (майже 86 тисяч гектарів).
Невитребуваними паями вважають ті землі, які опинилися на півдорозі між колишньою колективною власністю колишніх колгоспів та приватними земельними ділянками пайовиків. Це – або землі, на які не було видано сертифікати, або земельні ділянки, визначені в натурі, але без оформленого права власності.
А от здавати такі паї в оренду можна лише за рішенням сільської, міської чи районної державної адміністрації, без зміни використання за цільовим призначенням і лише до того часу коли їх власники оформлять державні акти на право власності на земельну ділянку. Проте під час перевірок таких паїв часто виникають питання щодо законності використання таких земель і тому невитребувані паї орендуються зазвичай нелегально, а громада на чиїй території знаходяться такі паї втрачають чималі суми податків.