за підсумками соціально-економічного розвитку регіонів у 2008 році
Як повідомив Держкомстат України, за підсумками 2008 року Закарпатська область зайняла у загальнодержавній комплексній оцінці соціально-економічного розвитку регіонів України 4 місце серед 27 областей і міст України. На вищих позиціях знаходяться тільки міста Київ, Севастополь та Миколаївська область (відповідно 1, 3 та 2 місця). За підсумками І півріччя минулого року ми були шості.
При цьому із 6 сфер економічної діяльності, які охоплені цією оцінкою, у сфері соціального сектору наш регіон на першому місці в державі, у сфері державних фінансів та фінансових результатів діяльності підприємств – на 2 місці, у сфері споживчого ринку – на 6-му місці.
У цілому із 46 показників цієї оцінки область займає 1-3 місця в державі за 8 показниками. Зокрема, наш регіон має найкращі показники в Україні за питомою вагою збиткових підприємств, темпами зростання реальної заробітної плати та індексом споживчих цін, посідає друге місце за найнижчим рівнем злочинності в розрахунку на 10 тисяч населення, знаходиться на третьому місці за рівнем оплати спожитого природного газу, динамікою зростання чисельності населення та темпами зростання обороту роздрібної торгівлі. Закарпаття ділить 3-6 місця із Волинською і Херсонською областями за рівнем оплати спожитої електроенергії.
Також регіон займає 4 місце в державі за темпами зменшення податкового боргу, 5 місце – за обсягом введеного в експлуатацію житла у розрахунку на 10 тисяч населення, часткою працівників із заробітною платою, меншою прожиткового мінімуму, темпами зростання заборгованості із виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах. Крім цього, область ділить 5-6 місця за питомою вагою податкового боргу області в загальнодержавному показнику та темпами зменшення викидів забруднюючих джерел стаціонарними джерелами забруднення.
В той же час область займає останні місця в рейтингу за такими показниками, як рівень оплати населенням житлово-комунальних послуг, обсягами інвестицій в основний капітал в розрахунку на одну особу та темпами зростання обсягу прямих іноземних інвестицій.