Закарпаття щедро дарить українцям полуницю (ВІДЕО)

13
0

Полуничний рай. На Закарпатті біля села Широке величезні плантації корисної смакоти.

За це Широке прозвали полуничною столицею. Цьогоріч ягоди більші й смачніші, їх щедро збагатило вітамінами сонце.

«Зимою був сніг, і вона не померзла. А весною не було морозу. То вона красиво зав’язалася, багато урожаю», - розповідає мешканка села Широке Мар’яна Попович.
 
Ягідні плантації тут має кожна родина. З 10 соток у пік сезону щодня збирають 200 кілограмів. Врожай продають при дорозі або здають заготівельникам. Перші плоди продавали по 45 гривень за кіло, нині оптова ціна впала втричі. Однак попит неабиякий, бо закарпатська полуниця екологічно чиста, солодка та цьогоріч ще й доволі велика. Але така райська краса вимагає важкої праці і професійного підходу, каже ягідний король пан Микола.
 
«Цілий рік, із ранньої весни до пізньої осені. Як ця почалась весна, як сніг зійшов – вперед: ягоди полоти, копати, рихлити, стелити», - розповідає мешканець села Широке Микола Погоріляк.
 
Тож працюють зранку до ночі і дорослі, і діти. Полуничні грядки удобрюють лише перегноєм. Тому ягоди не лише смачні, а й корисні, лікують кишково-шлункові хвороби. Полуницю діти їдять просто з городу, а щоб плоди не бруднилися, землю між кущами двічі на рік застеляють сухим листям. Ягідний сезон на Закарпатті триватиме ще 3 тижні. Останній урожай – найсмачніший. Плоди дрібні, зате солодкі, як мед. Саме з них готують джеми і компоти.
 
Щедро вродила полуниця і на півдні України. На Одещині червонобоку красуню вирощують на 350 гектарах. Торік тут зібрали 1600 тонн солодкого врожаю. Причому цим займаються і окремі сім’ї, і цілі великі господарства. Ось у цьому, поблизу Одеси, під ягодами 18 гектарів. Соковитих плодів тут планують зібрати не менше, ніж торік. Пік ціни на полуницю вже минув, кажуть аграрії, але вже за тиждень вартість знову повернеться до 30 гривень. Хоч приблизно стільки ж нині вона коштує на ринках міста. Тож, саме час запасатися на зиму, але про традиційне бабусине консервування сучасні фахівці радять забути.
 
«Сьогодні набагато корисніше її прямо заморозити, швидко у себе вдома. Це краще, ніж її закручувати, вода незрозуміла і все інше. Потім дістали – в компоти, все теж саме, менше місця, менше скла, менше всіх непотрібних рухів», - розповідає генеральний директор аграрної компанії Валерій Волченко.
 
Хоча виготовляти повидло, джеми та варення у промислових масштабах – мрія кожного фермера, кажуть аграрії. Але будувати переробні лінії – надто дорого. Тому виростивши смачну ягоду, вони чимшвидше доставляють її до споживача – свіжою та соковитою.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також