
та День Державного Прапора України
Це радісне свято увінчало прагнення і боротьбу багатьох поколінь наших співвітчизників і краян. Нам випало велике щастя - жити і творити, рости і діяти у незалежній Українській державі. Так, це велике щастя, але і велика відповідальність. Перед нашими славними попередниками і грядущими поколіннями.
Відзначаючи 18-ту річницю незалежності України ми осмислюємо прожите і пережите, те, що вдалося і не вдалося зробити за цей невеликий проміжок часу. Сьогодні ми відзначаємо і ті невідкладні завдання, до яких повинні докласти свої руки, вміння, талант і досвід.
Час ставить свої вимоги і завдання. Найперші з них - бути згуртованими, єдиними у найголовнішому - розбудові незалежної України, у праці в ім’я розквіту рідного Закарпаття.
У сесійний залі облради відбулися урочистості, присвячені 18-й річниці Незалежності України.
Тут зібралися члени президії облради, колегії ОДА, представники з регіонів і міст області, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, обласних управлінь та служб, депутати облради, представники політичних партій, ветеранських, громадських та релігійних організацій, представники національно-культурних товариств, духовенства, творчої інтелігенції, правоохоронних та контролюючих органів, митниці, судів, військового комісаріату та військових частин, керівники вищих закладів області та інші.
Відкриваючи урочисті збори, Михайло Попович наголосив, що у ці дні весь український народ відзначає одне з найбільших національних свят – День Незалежності, в якому втілені прагнення багатьох поколінь українців жити у вільній, незалежній державі.
Відтак у виконанні камерного хору "Кантус" пролунала величава мелодія Державного гімну України.
Із щирим вітальним словом до присутніх звернувся голова облдержадміністрації Олег Гаваші. Він, зокрема, наголосив, що: "Урочистості, які проходять у містах і селах нашої країни, підтверджують, що поява на карті світу незалежної України стала торжеством правди та історичної справедливості. Вона достойно увінчала боротьбу багатьох поколінь наших співвітчизників за свою суверенну Державу. 18-та річниця від дня її народження дає нам можливість засвідчити свою любов до рідної землі, відданість споконвічним прагненням наших славних предків до національної єдності та солідарності. Особливо приємно, що до процесу державотворення долучилися і наші краяни. Карпатська Україна, 70-ти річчя якої ми святкували у цьому році, отримала визнання української історії і сучасної політичної науки. Її героїчний виступ у 1939 році увійшов до національної історії як зразок боротьби за право українського народу жити у власній незалежній державі.
Проголошення Верховною Радою України 18 років тому Акту про державну незалежність України стало однією з найвизначніших подій в історії нашого народу, логічним завершенням багатовікової боротьби українців за власну свободу і свою Державу.
Ця визначна дата навічно увійшла в історію молодої держави, стала золотою сторінкою її біографії, започаткувала нову епоху в житті українського народу, законодавчо закріпила його вікові, демократичні прагнення до національного відродження, духовної свободи, економічного зростання, культурного піднесення.
Коли ми говоримо про Україну, як про державу, подумки згадуємо рідний край, село чи місто, в якому народились, ходили до школи, в яких живемо і працюємо тепер. Згадуємо отчий дім, сім’ю, друзів, колег, співвітчизників. Адже все це разом – Україна. Країна, яку ми любимо, якою дорожимо, в ім’я якої трудимось, творимо. І мріємо, щоб не в далекому майбутньому, а в найближчі роки вона вирвалась із тенет економічної кризи, всіх інших труднощів, незгод і стала в ряд найрозвинутіших, найсильніших держав світу. Для цього є всі підстави. Разом ми маємо всіх докласти зусиль, аби наповнити незалежність нашої країни справжнім змістом, щоб наблизити розквіт України", - сказав на завершення Олег Олодарович.
Далі в.о. першого заступника голови облради Михайло Мартин, вітаючи всіх присутніх у залі наголосив, що: "Вісімнадцята річниця Незалежності, як і день Прапора України - ті знакові події, які налаштовують на працю, дають наснагу до нових трудів і звершень". Побажав всім добра і щастя, міцного здоров’я, невгасимої жаги праці, творчості, родинного благополуччя, щоб збулися мрії і сподівання, а творчі досягнення були на благо нашої Вітчизни, рідного краю.
Відтак сердечно привітав учасників зібрання доктор історичних наук, професор УжНУ, голова фракції "Демократична платформа" в Закарпатській обласній раді 1990-1994 років Михайло Тиводар.
Від імені молодої генерації поздоровив поважну громаду випускник Ужгородської лінгвістичної гімназії 2009 року, а нині вже студент Київського національного університету ім. Т.Г.Шевченка, майбутній історик Станіслав Грещишин.
Із щирими словами вітання виступив генерал-майор, депутат обласної ради Віктор Ганущак. Він від імені генерал-майора, командувача Сухопутних військ ЗС України Івана Свиди вручив почесну відзнаку Міністерства оборони України та цінний подарунок - годинник ветерану Збройних Сил України Івану Цоклану.
На завершення державні нагороди та почесні відзнаки облдержадміністрації і облради, якими вшановано наших краян з нагоди свята та за активу участь в економічному і соціальному розвитку Закарпаття та суспільному житті краю вручили голова ОДА Олег Гаваші та в.о.першого заступника голови облради Михайло Мартин.
Зокрема, найвищу відзнаку обласної ради - нагрудний знак "За розвиток регіону" вручено депутатам облради: Василю Ковачу, Антону Зелінському, Івану Кураху, Олексію Баранюку, Василю Кручаниці, Михайлу Поповичу, Федору Лукіті, Олегу Адамчуку, а також першому заступнику голови – начальнику управління ДПА в Закарпатській області Михайлу Гичці, заступнику голови Іршавської районної ради Михайлу Менчуку, директору ПСП "Ватра" Ужгородського району Борису Бойко, депутату Ужгородської районної ради, заступнику голови Ужгородської районної державної адміністрації Анатолію Черниченку, заступнику керуючого справами – начальнику відділу організаційної роботи та взаємодії з органами місцевого самоврядування виконавчого апарату облради Івану Бібену. Почесною Грамотою відзначено депутатів облради: Віктора Трикура, Василя Гурзана, Євгена Жупана, Євгена Ластівку, Нуцу Марину, Степана Медвідя, Ільдіку Орос, Олексія Пристаю, Івана Туріса, Юліана Височанського, начальника Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області Андрія Погорєлова, головного спеціаліста відділу торгівлі, громадського харчування, побуту та захисту прав споживачів Мукачівського міськвиконкому Тетяну Улинець, а також працівників виконавчого апарату обласної ради - консультанта відділу організаційної роботи та взаємодії з органами місцевого самоврядування Надію Воюцьку, головного спеціаліста відділу документообігу та протокольного забезпечення Ларису Гричку, начальника фінансово-господарського відділу Василину Куруц, головного спеціаліста відділу юридичного забезпечення, роботи з кадрами та зверненнями громадян Оксану Орелецьку.
Далі учасники свята заслухали музичне вітання від камерного хору "Кантус", який очолює народний артист України Омелян Сокач.
Закриваючи урочисті збори Михайло Попович запросив усіх присутніх у неділю, 23 серпня ц.р. о 9.00 на урочисте підняття Державного Прапора України та вручення паспортів громадянина України майбутньому Української держави - юнакам і дівчатам, чия дата народження – 24 серпня. Після цього, мовив Михайло Андрійович, відбудеться покладання квітів до пам’ятників Тарасу Шевченку, Герою України, Президенту Карпатської України Августину Волошину та до пам’ятної дошки, встановленої на честь Героя України В’ячеслава Чорновола. Разом з Президентом України Державний Прапор України 23 серпня піднімуть у містах Києві і Севастополі, обласних та районних центрах, інших населених пунктах держави, в місцях, пов’’язаних з історією становлення української незалежності, зокрема, на Красному Полі поблизу м.Хуст - місцю бойової звитяги оборонців Карпатської України.
Урочистості з нагоди Дня Державного Прапора України та Дня незалежності України відбудуться також в усіх районах та містах області.