Закарпаття відвідав міністерський комісар уряду Угорщини Іштван Йоо (ФОТО)

8
0

Він побував на об’єктах КП «Водоканал м. Ужгород».

Підприємство долучено до співпраці із закордонними партнерами у рамках реалізації транскордонного проекту ЄС «Розвиток захисту навколишнього середовища в Мукачеві, Ужгороді та Ніредьгазі через оцінку стану існуючих систем очистки водопостачання та водовідведення». Проект реалізується в рамках європейської програми прикордонного співробітництва ЄІСП Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна.

В обласному центрі Іштван Йоо провів зустріч з головою обласної ради Володимир Чубірком. Участь в заході взяв і Генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бочкаї.

Володимир Чубірко зазначив, що завдяки такій співпраці ми наближаємося до Європи. «Наш край має змогу разом з угорцями реалізувати грантові проекти. Ми вдячні, що ви з нами поділилися досвідом участі у програмах ЄС. Ми розуміємо, що обладнання на наших водоканал потребує суттєвого оновлення. І такі проекти для нас стануть у великій нагоді. Чоп, Тячів, Рахів, Хуст варто би долучити до цього проекту, адже вони пов’язані з водними ресурсами річки Тиса», - зазначив керівник ради.

Водночас він поінформував угорського урядовця про те, що в області діяла державна програма «Питна вода», але її було профінансовано лише на 4%. Тому область намагається вирішувати проблему водозабезпечення населення за рахунок грантів ЄС.

Іштван Йоо зазначив, що радо співпрацюють і Закарпаття, адже тут надійні партнери. «Також ми хочемо визначити пріоритетні території для протипаводкового захисту в рамках Дунайської стратегії. Нині долучаємося і до проекту з оновлення водоканалів. Стан справ в області з такими підприємствами є невтішним. Лише в Ужгороді на оновлення водоканалу треба 10 мільйонів євро. Нині ЄБРР проводить перемовини з урядом України щодо надання кредиту на подібні проекти. Ми готові підтримувати вас на цьому шляху», - зазначив комісар.

Наразі, в рамках проекту фахівці провели аналіз існуючих систем водопостачання та водовідведення в Мукачеві Ужгороді та Берегові, моніторинг інженерних споруд, розробили інвестиційні проекти для цих міст. Також фахівцями розробляється комплекс заходів, які допоможуть залучити у сферу водозабезпечення інвесторів, що в кінцевому рахунку має покращити послуги з водопостачання та водовідведення. Окрім того, експерти вважають, що в краї необхідно здійснити заходи щодо економії питної води та зниження енергоємності її виробництва, створити сприятливі умови для залучення іноземних інвестицій, забезпечити дослідження й охорону джерел питного водопостачання, що має поліпшити якість питної води.

Прес-служба Закарпатської облради

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також