11 вересня Закарпаття відвідав народний депутат України, член депутатської фракції блоку "Наша Україна-Народна самооборона”, секретар Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин Роман Ткач.
На прес-конференції для місцевих ЗМІ політик окреслив коло завдань, з якими Об’єднана опозиція йде на вибори і за що найперше візьметься, ввійшовши до парламенту наступного скликання.
Об’їхавши понад 20 областей, здебільшого Південь України, Роман Ткач констатує: люди доведені до відчаю. “На цьому тлі стабільність, якою нині так вихваляється Партія регіонів, нагадує “стабільність на цвинтарі”, - емоційно висловився на прес-конференції представник від опозиції. Земельна, пенсійна, медична, освітянська (усіх 21) реформи – не дали обіцяного результату. “Зрозуміло, що пройшло не так багато часу з моменту їх введення. Але Янукович просив дати йому владу, і він обіцяв все зробити в найближчий рік. Минуло два з половиною роки - сьогодні влади в нього, як ні в кого іншого, але результату немає”, - зазначив Роман Ткач.
На якісь суттєві зміни в бік покращення не варто сподіватися в найближчі роки, оскільки країна погрузла в корупції і брехні. Ось тому, готуючись до виборів, опозиціонери ведуть роз’яснювальну роботу, зустрічаючись із громадянами. І з приємністю відзначають, що, незважаючи на масштабну провладну агітаційну кампанію, люди добре розуміють справжню “політику” президента і його підлеглих. Не важко порахувати, що тільки витративши 80 млрд. грн. на Євро, держава могла щонайменше по 2 тис. грн.. роздати українцям. Заборгованість по зарплаті на сьогоднішній день сягає 1 млрд. грн., а влада замість того, щоб шукати гроші на виплати громадянам, закуповує на виборчі дільниці дорогі камери відео спостереження. “Їм немає більше, з чим іти до народу. Людей вже не купити обіцянками і копійчаними надбавками до пенсій і зарплат. Українці хочуть пристойно жити в пристойній країні. Сьогодні навіть песимісти розуміють необхідність змін і готові йти на вибори”, - каже Роман Ткач.
Найперше завдання, яке реалізує опозиція, набравши більшість у парламенті, - це прийме Закон про імпічмент президента і не дозволить “ручним” депутатам від влади обирати гаранта, не рахуючись із думкою народу. “Не можна дозволити людям Януковича далі чинити беззаконня, яке нині діється в Україні. Якщо ми програємо суспільству ці вибори, обирати вже не буде з кого”, - наголосив політик.
Наступний крок – боротьба з корупцією і зусилля, направлені на те, щоб запрацювала економіка.
Оскільки у Верховній Раді народний депутат займається проблемами аграрного сектору, на прес-конфереції він більш детально зупинився на цьому питанні. Пан Ткач відзначив, що земля і питна вода у всьому світі стають перспективним капіталом. Однак в Україні на ринку землі порядку немає. Той сільський голова, який ще хоч якось переймається проблемами землі, щось робить із людськими паями, намагається розібратися із договорами і зібрати тисячу довідок. Але головна картина із сільгоспугіддями просто плачевна. Незважаючи на введений мораторій, в Україні має місце тіньовий ринок землі - проїжджаючи областями, тут і там бачиш оголошення про продаж землі.
Об’єднана опозиція вимагає продовжити мораторій на продаж землі і встановити державну гарантовану ціну на землю. Роман Ткач переконує, що аграріям потрібна не допомога від держави, а всього-на-всього чіткі правила гри.
Відповідаючи на питання журналістів щодо того, яким чином Об’єднана опозиція захищатиме голоси виборців, керівник регіонального виборчого штабу “Батьківщини” Валерій Лунченко повідомив, що протягом всього дня голосування 28 жовтня на кожній дільниці працюватиме 5-7 спостерігачів від його політичної сили. Однак основні порушення прогнозуються після закриття дільниць під час підрахунку голосів. “Ми вестимемо боротьбу за кожен відданий нам голос і зробимо все для того, щоб кандидат від Об’єднаної опозиції зміг представляти інтереси народу у Верховній Раді”, - запевнив Лунченко.