Заступник Міністра також відмітив, що закупівля зброї, автотранспорту, оргтехніки, форменного одягу, котрі потрібні для роботи природоохоронців, буде здійснюватись централізовано, Мінприроди. Це означає, що за рахунок збільшення обсягів закупівель, знижуються ціни та підвищується кількість одиниць придбаного товару. На сьогоднішній день якраз проходять тендерні процедури з цього приводу і до кінця 2007 року працівники будуть забезпечені необхідними засобами. Окрім цього, у зв’язку із віднесенням букових пралісів Карпат до списку всесвітньої спадщини “ЮНЕСКО”, заплановано покращити соціально-побутові умови життя місцевого населення аби зменшити самовільні рубки дерев. Це – і проведення доріг, і газифікація найближчих населених пунктів цієї місцевості.
Щодо питання непридатних та заборонених хімічних засобів захисту рослин, то наша область – перша у списку впровадження Міністерством ОНПС України пілотного проекту вивезення ХЗЗР із території країни і, як повідомив Андрій Погорєлов, до кінця року буде вивезено за межі Закарпаття усі 300 тис. тонн цих засобів.
В цілому, роботу “міні-Мінприроди в області” – саме так Павло Большаков назвав Державне управління ОНПС в Закарпатській області – оцінено як “позитивно”, проте природоохоронець повідомив, що за 9 місяців будуть підведені нові підсумки, повідомили з прес-служби державного управління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області.