Закарпаттю бракує майже 10 млн. гривень

4
0

Аби розрахуватися за газ, спожитий бюджетними установами

Цього року зима була прихильною до нас і опалювальний сезон наразі в області минає без неприємних сюрпризів, натомість проблемою стало підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги. Чим живе житлово-комунальне господарство і яка тарифна ситуація в нашій області, розповідав на брифінгу цього вівторка заступник голови облдержадміністрації Олександр Карташов.

Зростання ціни на газ як для населення, так і комунального господарства не було враховано, коли розроблявся бюджет 2007 року. І зараз області не вистачає близько 9,5 мільйона гривень, аби розрахуватися за газ нашим бюджетним установам. Останні, в свою чергу, не можуть оплатити інші послуги, зокрема тепло, — наголосив Олександр Карташов. Важливим моментом в нинішній ситуації є те, що уряд „прив’язав” рівень розрахунків областей за спожитий природний газ до надання дотацій. Різниця-недодача повертатиметься в кінці року. „Наша область завжди була і залишається дотаційною, якщо нам не додаватимуть цю різницю в недооплаті за газ, будемо мати проблеми з виплатою зарплатні працівникам бюджетних установ, фінансуванням соціальних об’єктів тощо”, — підкреслив заступник голови облдержадміністрації. До того ж, як відомо, Закарпаття не належить до індустріальних центрів, де великі підприємства забезпечують стабільний рівень проплати за спожиті енергоресурси. Натомість, у нас 75 відсотків споживання природного газу припадає на населення. „Такий крок Кабміну накладає серйозну відповідальність на наших постачальників газу, теплопостачальні організації. Ми звернулися до уряду щодо недостачі близько 9 млн. грн., посилили контроль за розрахунками на всіх рівнях”, — зауважив Олександр Карташов.

Щодо тарифів на житлово-комунальні послуги, то ще у серпні перед початком опалювального сезону було проведено перерахунки за послуги теплопостачання в усіх адміністративних одиницях області. Під кінець року підвищилася ціна на газ. Тож тарифи знову перерахували. В області була утворена комісія, що в січні перевірила в 19 адмінодиницях краю правильність нарахування тарифів. В п’ятьох, зокрема Ужгороді, Мукачеві, Перечині виявлено порушення. Зауваження направлені тим, хто ці тарифи затверджував, — міськвиконкомам, головам сільрад. Перегляд тарифів, тим більше їх перезатвердження — прерогатива міськвиконкомів, повідомили ЗІА "Простір" з управління інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської ОДА.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також