Закарпаттю розпланували життя

4
0

до 2015 року

    Закарпатська область однією з перших в Україні затвердила стратегію розвитку. Посприяв цьому проект «Канада-Україна: регіональне врядування та розвиток у Закарпатській області», який вже третій рік працює в краї за підтримки Канадського інституту урбаністики та Канадської агенції з міжнародного розвитку. Про це на засіданні Ужгородського прес-клубу розповіла керівник проекту Наталія Носа. 

 

       Стратегія була затверджена на сесії обласної ради ще у грудні 2006 року. До того, на розробкою важливого документу, обсяг якого близько 150 сторінок, працювали міжнародні (Польща, Англія, Угорщина) і вітчизняні фахівці.  Було визначено п’ять головних пріоритетів розвитку, серед яких розвиток людини та підвищення соціальної відповідальності, поглиблення транскордонного співробітництва, розвиток туризму та рекреації, просторова гармонія та охорона довкілля.

        Наталія Носа підкреслила, що стратегія визначає спільне бачення розвитку Закарпаття до 2015 року, і найважливіше у ній те, що у ній представлено механізм залучення не тільки державних коштів, але й бізнесу та громади. «До сьогодні ми розробляли стратегії, які були направлені на використання бюджетних коштів. Головне тепер--отримати знання, яким чином ми зможемо залучати додаткові кошти в область»,-- каже керівник проекту. —Цей документ — це мрії закарпатців до 2015 року». Які беруться втілити кваліфіковані експерти.

      Документ містить також конкретні інвестиційні проекти, зокрема по газифікації. У ньому пропонується і п’ять місцевих ініціатив, зокрема створення моделі самодостатнього енергопостачання, чіткої стратегії туристичного розвитку. Про це журналістам розповів Олесь Гетьманчук, спеціаліст з питань планування соціально-економічного розвитку проекту.

Василь Папп, заступник начальника головного управління економіки ОДА, підкреслив, що стратегічне планування—важливий етап для країн з ринковою економікою. Вся спільна робота, до якої залучена як влада, так і громадськість проходить на досить високому рівні.  Результатом ж роботи повинне стати укладання угоди між Кабінетом Міністрів та Закарпатською ОДА про реалізацію стратегічних програм.

       Окрім Закарпаття пілотною областю для розробки власної стратегії стала Запоріжська область. Але наша експерти встигли зробила вже набагато більше і наразі підійшла до етапу відпрацювання методик. Які у разі ефективного застосування використовуватимуть по всій Україні, повідомили з Ужгородського-прес-клубу.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також