За словами керівника "Турінформ Закарпаття" Олександра Коваля, за останні роки значно зросла конкуренція у туризмі Західної України, Львів на сьогодні забрав 1-2 дні у програмах турів до Закарпаття, а це у середньому 500 - 600 грн з туриста (проживання, екскурсійний супровід, харчування).
Але ми не відстаємо, щороку додаємо нові цікаві програми та ініціативи, що приваблюють туристів, та маємо три стратегічні переваги:
По-перше, у Закарпатті активно розвиваються культурні туристичні маршрути. Культура різних народів, у Закарпатті представлена найповніше, кожен бажаючий може задовольнити потребу у вивченні та розвитку власного пізнання та реалізації власних культурних потреб. Ужгородський-Берегівський-Виноградівський район пропонує туристам зануритись у історію, культуру, традиції, стиль життя угорської культури, через історико-культурний маршрут "Угорський шлях". Те ж саме стосується культури інших етнічних груп, що проживають у Закарпатті.
По-друге, активно розвиваються анімаційні програми. Перебуваючи у гірській місцевості Закарпаття, Вас супроводжуватиме гуцульський, бойківський, лемківський колорит, прямуючи низовиною угорський, румунський, закарпатський, словацький, швабський, єврейський. Кожен турист, що подорожує краєм окрім знайомства з історико-культурними особливостями, практично мають можливість долучитись до тієї чи іншої культури. Так анімаційні програми "Шляхами опришків", чи історичні реконструкції на території середньовічних замків залишають неповторні враження від перебування у нашому краю.
По-третє, розвиток територій, як туристичних центрів. Активізувався розвиток туризму навколо вже відомих туристичних центрів, таких, як озеро Синевир, замок Паланок, долина нарцисів, місто Берегово, місто Рахів, Боржавська долина, Ужанська долина та іші.
На завершення, Олександр Коваль повідомив, що до кінця 2012 року, у Закарпатті будуть представлені тематичні тури, що будуть охоплювати місця виробництва традиційної продукції.