Закарпатці будьте обережні. Нова шахрайська схема в соціальних мережах

12
2

Потрапити на гачок аферистів дуже просто. На цей раз дійовими особами підступних схем стати зірки шоу-бізнесу.

У закарпатському сегменті соціальної мережі Фейсбук шириться нова афера з виманювання грошей у людей.

Настя Каменських, Дмитро Комаров, Надя Дорофеєва, Ані Лорак та інші знаменитості рекламують новий гівевей, тобто розіграш.

Умови дуже прості. Потрібно відповісти на декілька питань онлайн вибираючи один з варіантів. До слова, питання не інтелектуального характеру. В результаті ви можете отримати нову дорогу автівку, інший коштовний подарунок, або гроші. Обіцяні суми починаються від 10 тисяч гривень.

Проте, як тільки ви відповісте на питання, вас попросять перерахувати близько 150 гривень зі своєї банківської картки, для підтвердження особи, а потім ще 350 гривень, як податок за суму, яку нібито, вам перерахують у найближчі хвилини.

Звісно, ніяких "халявних" грошових подарунків вам ніхто не надішле.

В кожній публікації подібного розіграшу є також чимало коментарів від людей, що пишуть, як виграли великі гроші буквально ні за що.

Навіть надсилають скріншоти з грошовими переказами на рахунок. Але, якщо зайти на сторінку будь-кого з цих людей, неважко помітити, що вся вони фейкові.

В цій афері на людину впливає одразу кілька психологічних моментів:

По перше, ми знаємо цих людей і хочемо вірити, що їм можна довіряти. Адже Настя Каменських чи Дмитро Комаров напевно цінують свою репутацію та не будуть обманювати.

Насправді, деякі з них можливо й не знають, що їхні імена використовують, як спосіб заробітку, аферисти. Надя Дорофеєва та Дмитро Комаров займаються благодійністю. Вони часто допомагають хворим дітям. Тож "кидати" людей на гроші вони навряд би хотіли. На своїх офіційних сторінках вони закликають людей не вірити у подібні розіграші.

По друге, десятки схвальних коментарів, типу "я виграла, це так просто" притуплюють наш здоровий глузд і спрацьовує закон масовості. Якщо всі ці люди виграли, то і мені пощастить.

Та всі ці люди не справжні. Тож і їхні коментарі абсолютна брехня.

По третє, обіцяні великі суми виграшу та слово "безпрограшна" затьмарюють очі. Відомий психологічний прийом. Якщо вас би просто попросили перерахувати 400 грн на картку незрозумілого банку, ви б це не зробили. А коли взамін вам обіцяють 80 тисяч гривень через 10 хвилин, то на їх фоні ці 400 грн здаються краплею в морі. І розставатися з ними стає простіше.

Покарати шахраїв за такі дії важко. Адже ви добровільно перераховуєте гроші на їхні рахунки, та й суми у 100, 200, 300 грн не такі великі, щоб притягнути організаторів до кримінальної відповідальності.

Щоб не потрапити на гачок шахраїв, варто завжди свідомо оцінювати ситуацію, не вірити в реклами де вам обіцяють тисячі гривень ні за що, уважно перевіряти умови розіграшів та шукати реальних переможців.

Коментарі

Б
Босорканя

Як кажуть " Лох не мамонт", але про всяк випадок попередьте своїх батьків, дідиків, бабок.

Г
Гузицьознавець

Нашто попереджувати глупих по життю ? Нич ся не змінить у їхньому "світогляді"

Читайте також