
Традиційно в ніч з 18 на 19 грудня, до малечі приходить святий Миколай та залишає в чобітках подарунки.
День святого Миколая, православні та греко-католики краю, відзначають 19 грудня.
Цього свята з нетерпінням чекають усі діти і навіть дорослі, адже традиційно святий Миколай залишає в чобітках солодощі та подарунки.
Святий Миколай – це історична особистість і роками його життя вважають 270 – 345 рр. н.е. За переказами, Миколай був єдиним сином багатих і заможних батьків Феофана і Нони. Тривалий час вони були бездітні, проте їм вдалося вимолити сина у Бога, пообіцявши присвятити своє дитя релігії.
Святий Миколай спочатку ще за життя був покровителем моряків і дітей. За переказами він допомагав бідним дітям — годував їх, іноді підносив подарунки, рятував від смерті та зцілював.
Прикмети та традиції на День святого Миколая
- У народі вважалося, що день Миколая веде з собою і Микільські морози: "Хвали зиму після Микіл", "Підійшов би Микола, а вже зима на санках приїде за ним".
- День святого Миколая вважався останнім днем року, коли необхідно було роздати всі борги. Якщо цього не зробити, то прийдешнього року родина бідуватиме.
- Про те, яка зима буде, говорила і погода на День святого Миколая. Якщо холодно, то і весь сезон буде також, якщо ж тепло, то зима буде ясною і без сильних морозів. Якщо ж на свято пішов сніг, то зима буде холодною, морозною і суворою.
- Якщо господар будинку першим не обійде свій двір, то прийдешнього року станеться лихо. Тому на Миколая чоловіки намагалися прокинутися раніше і обійти весь двір.
Згідно з легендою, слухняні діти знаходять у чобітку подарунки та солодощі, а не чесні – прутик.
Зазначимо, що нещодавно під Мукачевом відкрили резиденцію святого Миколая.
Нагадаємо, що католики Закарпаття відзначали День святого Миколая 6 грудня.